Середа, 6 Грудня, 2023

Google може почати видаляти уже встановлені додатки з Android – LaLiga може встановити прецедент

Хоча смартфони, будь то Android чи iPhone, знаходяться під повним контролем відповідно Google та Apple, існує неписане правило, що компанії не втручаються в уже встановлені на телефоні додатки. Однак іспанська футбольна група LaLiga хоче примусити Google видалити з телефонів користувачів додатки, які їй не подобаються. Таким чином футбольна група хоче заблокувати будь-яку можливість перегляду її футбольних матчів без оплати їй.

Голова LaLiga Хав’єр Тебас розповів про проблеми піратства, з якими стикається вищий іспанський футбол. Він сказав, що за перші п’ять днів нового сезону LaLiga «усунула» 58 піратських додатків із понад мільйоном завантажень в Іспанії. Він сказав, що LaLiga зараз розмовляє з Google щодо «визначення» програм, які вже завантажено на телефони користувачів, тому їх також можна «усунути».

Тебас апелює до систем захисту дітей, в рамках яких фотографії у пам’яті смартфона скануються та видаляються без дозволу користувача. Якщо це можна зробити для зображень жорстокого поводження з дітьми, то це можна зробити і для інструментів піратства, сказав Тебас.

На конференції «Боротьба з піратством у спортивних заходах» до LaLiga приєдналися Віктор Франкос Діас, нещодавно призначений державний секретар Іспанії з питань спорту та президент Вищої ради спорту (CSD), і депутат Європарламенту Ібан Гарсія дель Бланко.

Посилаючись на дані, нещодавно опубліковані Європейським відомством інтелектуальної власності, які показали, що піратство в ЄС зросло на 3,3% у 2022 році, президент CSD сказав, що піратство залишається проблемою для спортивних груп, таких як LaLiga, і для урядів у Європі. Цей звіт насправді не містив жодних даних про піратство на основі IPTV, яке турбує LaLiga.

Зусилля LaLiga щодо стримування піратських телетрансляцій IPTV почалися вісім років тому, і, за даними місцевих ЗМІ, антипіратський відділ LaLiga зараз виявляє понад 46 000 IP-адрес по всьому світу, які транслюють піратські прямі трансляції спортивних змагань.

Тебас повідомив, що протягом перших п’яти днів нового футбольного сезону в Іспанії він усунув 58 піратських програм на базі Android, які, як вважають, завантажили чотири мільйони користувачів у всьому світі. Тебас сказав, що 800 000 з цих користувачів знаходяться в Іспанії, де вони використовують додаток для перегляду піратських футбольних трансляцій.

Цифри, що стосуються пристроїв Apple, менші, близько мільйона користувачів у всьому світі, 300 000 з них в Іспанії. Загалом це приблизно 1,1 мільйона користувачів цих піратських програм в Іспанії, значна кількість, але лише частина загальної картини.

Що саме LaLiga має на увазі під своєю вимогою виключення поки незрозуміло. Є ознаки того, що це означає щось інше, ніж видалення з магазинів додатків. Тебас окреслив, це цілком могло обмежити доступність десятків додатків, але LaLiga не в змозі нічого зробити з копіями, які вже завантажено та встановлено на телефонах користувачів.

Тебас описує це як ще одну проблему, з якою зіткнулася LaLiga і вважає, що усунення завантажених програм має цінність, і, схоже, робота над цим уже триває.

«Це ще одна наша боротьба: ті, хто завантажив їх на свої мобільні телефони, вже мають їх, і тепер ми повинні працювати над їх усуненням, — сказав Тебас, слова якого наводять місцеві ЗМІ. – Ми розмовляємо з Google та іншими платформами, щоб [додатки] можна було знайти на цих мобільних телефонах. Якщо це можна зробити, і це робиться, наприклад, щодо таких злочинів, як дитяча порнографія, інтелектуальна власність, яка є крадіжкою, вони також повинні це робити».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися