Субота, 2 Березня, 2024

Японці створили таблетки для вирощування зубів, випробування стартують у 2024 році

В акул та багатьох інших тварин немає потреби в стоматологах, адже вони просто замінюють старі зуби на нові. Висока спеціалізація людських зубів (кожен має своє унікальне призначення) є однією з причин, чому ми не можемо так робити і натомість доводиться витрачати величезні суми на стоматологів. Але японці можуть зробити революцію в стоматології: вони розробили таблетки для вирощування зубів. Випробування заплановані на 2024 рік, а комерційна доступність очікується у 2030-х.

Очікується, що Toregem Biopharma Co., що фінансується Кіотським університетом, почне клінічні випробування на здорових дорослих приблизно в липні 2024 року, щоб підтвердити безпеку препарату після того, як у 2018 році команді вдалося виростити нові зуби у мишей.

Більшість людей мають «зубні зачатки», які можуть стати новим зубом, на додаток до молочних і постійних зубів, хоча зачатки зазвичай не розвиваються і згодом зникають.

Команда створила препарат, який розблоковує ріст цих зубних зачатків. У 2018 році команда також вводила препарат тхорам, у яких і молочні, і постійні зуби схожі на людські, і в них виросли нові зуби.

Команда планує провести клінічні випробування препарату з 2025 року для дітей віком від 2 до 6 років з анодонтією (люди без деяких або всіх постійних зубів). Дітям введуть одну дозу, щоб стимулювати ріст зубів.

Також є надії використовувати препарат у майбутньому для дорослих, які втратили зуби через карієс.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися