Google обіцяє, що браузер Chrome економитиме до 98% трафіку

Розробники Chrome планують заощаджувати трафік уже відомою технологією відкладеного завантаження

Chrome 75, який вийде вже у травні, може виявитися надзвичайно корисним інструментом для тих, хто має дуже невеликі пакети трафіку або користується повільними EDGE або EVDO у віддалених регіонах. Технічний керівник розробників Chrome Едді Османі оприлюднив плани з впровадження функції дуже сильної економії трафіку. Його користувачі повинні витрачати до 98% менше мегабайтів.

Розробники Chrome планують заощаджувати трафік уже відомою технологією відкладеного завантаження. З нею різні елементи веб-сторінок (зображення, фрейми тощо) браузер завантажує лише за потреби, коли їх потрібно вивести на екран.

Програмісти навели приклад, на якому у Chrome 75 відкрили сторінку з великою кількістю фотографій. У звичайному режимі, коли браузер завантажує сторінку повністю, витратили 10 МБ. Після вмикання відкладеного завантаження ця ж сторінка спожила лише 0,25 МБ.

У команді Chrome спершу хотіли реалізувати відкладене завантаження на мобільних пристроях, але потім вирішили не обмежуватися. У наступних релізах браузера вона буде доступна на Windows, Mac, Linux, Chrome OS, Android та Android WebView.

Власники останніх стабільних збірок Chrome можуть увімкнути нову опцію самостійно, зайшовши на сторінку налаштувань chrome://flags та активувавши опції Enable lazy image loading та Enable lazy frame loading.

У 2016 році Google у своєму звіті «Потреба в мобільній швидкості» озвучив, що близько 53% відвідувачів мобільних версій веб-сайтів залишать сторінку, якщо вона не відкриється за три секунди. Вказані три секунди – це дуже багато, адже в середньому на 3G веб-сторінки завантажуються за 19 секунд, а на 4G – за 14 секунд. При цьому близько 5 секунд витрачається на завантаження мобільної реклами – це вдвічі більше, ніж на комп’ютері. Так відбувається через те, що мобільна реклама «важить» близько 816 КБ, тоді як середня мобільна веб-сторінка займає 1,49 МБ. Реклама також може «з’їдати» до половини мобільного трафіку у вашому тарифі.

Інтернет взагалі останнім часом стає повільнішим – у середньому сторінка зараз займає на 100% більше, ніж три роки тому. Причини такого зростання цілком зрозумілі. Усе більше зображень, відео та іншого контенту на сторінках. По суті, оформлення і візуальний ряд займають 75% розміру сторінки. Ще одним із елементів, які все більше сповільнюють інтернет, є шрифти. Сайти намагаються виділитися серед інших, і тому сьогодні шрифти займають до 5% «ваги» сторінки. Хоча ще три роки тому цей показник був на рівні лише 1%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я