Неділя, 25 Лютого, 2024

Google позбавив турецькі смартфони Android своїх сервісів

У відповідь на тиск з боку турецької влади Google вирішила позбавити смартфони для місцевого ринку своїх додатків та сервісів. Рішення стосується нових апаратів на Android.

Заблокувати турецьким партнерам Google доступ до своїх сервісів пошуковий гігант вирішив після початку антимонопольної справи проти себе в цій країні. Розгляд почали після того, як «Яндекс» подав скаргу турецьким регуляторам.

У 2018 році антимонопольний комітет Туреччини наказав Google внести зміни в свою угоду поширення програмного забезпечення. Пошуковий гігант мав дозволити споживачам обирати інший пошуковий двигун на своїх смартфонах Android. На виконання наказу Google дали шість місяців, а також оштрафували його на 93 млн лір ($17,4 млн).

Google не запровадив можливість зміни пошуковика в Android, тому турецький регулятор продовжив тиснути на пошукового гіганта, запровадивши штраф у 0,05% від денної виручки, поки Google не задовольнить вимоги. Пошуковому гіганту дали 60 днів на виправлення.

Google у відповідь повідомив, що не зможе співпрацювати зі своїми турецькими партнерами. Наявні смартфони Android у Туреччині не постраждають. У Google кажуть, що вони продовжать працювати, як раніше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися