Jaguar Land Rover пропонує збільшити довіру до автономних автомобілів, оснастивши їх очима

В автоіндустрії Jaguar Land River є не єдиною компанією, яка намагається придумати спосіб комунікації автономних машин з пішоходами.

Команда інженерів та психологів вивчає ефективність можливого рішення однієї з головних проблем робоавтомобілів – недовіру людей. У Jaguar Land Rover запропонували оснастити такі машини індикаторами, які візуально схожі на очі та показуватимуть навколишнім людям наміри автівки.

Віртуальні очі на автомобілі називаються «інтелектуальні екрани». Вони шукають пішоходів навколо, а потім намагаються встановити прямий візуальний контакт. Розробники вважають, що так машини зможуть невербально сигналізувати пішоходам про те, що можна переходити дорогу. У тестовому випробуванні віртуальних очей уже взяли участь понад 500 людей, але автори ідеї не розкривають його результатів. Відомо лише, що тестовий автомобіль Jaguar Land Rover їздив штучною вулицею у Великобританії.

Штучні очі для роботів також використовують в інших індустріях. Наприклад, індустріальний робот Baxter отримав замість обличчя планшет, на якому виводилися його очі. Так машина допомагала людям зрозуміти, коли вона сконцентровано працює або коли  зламана.

В автоіндустрії Jaguar Land River є не єдиною компанією, яка намагається придумати спосіб комунікації автономних машин з пішоходами. Цього літа американський стартап Drive.ai запустив пілотну програму, в якій її флот Nissan NV200 отримав зовнішні панелі. На ці екрани виводилися різні повідомлення, наприклад, про те, що машина очікує, поки пішохід перейде дорогу.