Вівторок, 28 Травня, 2024

Google працюватиме по-новому: він переказуватиме вам чужі статті

Шукаючи щось у Google, сьогодні ви переходите за посиланням на сайти та читаєте їхні статті. Але вже скоро це може змінитися, якщо пошуковий гігант зробить Search Generative Experience своїм основним режимом. У цьому режимі ви не ходите сайтами, у ньому Google оповідає чужі статті.

Google, зайнявши 91 відсоток пошукового ринку, тестує серйозну зміну свого інтерфейсу, яка замінює саме поняття пошукового сервісу. Замість того щоб виділяти посилання на контент від експертів, режим Search Generative Experience (SGE) використовує механізм плагіату на базі штучного інтелекту, який збирає факти та фрагменти тексту з різноманітних сайтів, об’єднує їх (часто слово в слово) і оповідає її користувачеві.

Деякі експерти уже прознозують, що якщо Google зробить SGE режимом пошуку за замовчуванням, компанія завдасть серйозної шкоди, якщо не знищить відкритий інтернет, забезпечуючи жахливі враження користувачам від перебування в інтернеті.

Google уже зробив SGE доступним для громадськості в обмеженій бета-версії кілька тижнів тому. Якщо ви берете участь у програмі бета-тестування, ви побачите те, що компанія, схоже, запланувала на найближче майбутнє: сторінку результатів пошуку, де відповіді та поради від Google займають весь перший екран, і вам потрібно прокрутити вниз, щоб побачити перший звичайний результат пошуку.

Зі свого боку, Google каже, що це просто експеримент, і компанія може внести деякі зміни, перш ніж розгортати SGE для всіх як інструмент пошуку за замовчуванням. Компанія каже, що хоче продовжувати спрямовувати трафік за межі свого сайту.

Також представники Google кажуть, що пошуковик розміщує вебсайти в центрі SGE. Під «розміщенням вебсайтів у центрі» Google має на увазі блок із трьох мініатюр пов’язаних посилань, які іноді (але не завжди) з’являються праворуч від відповіді SGE. Вони не завжди є найкращими ресурсами (вони не збігаються з найкращими органічними результатами), і мало хто клацне на них, отримавши свою відповідь у тексті від SGE.

Хоча Google повідомляє громадськості, що він хоче спрямувати трафік до видавців, SGE виглядає спеціально створеним для того, щоб утримати читачів від переходу на зовнішні сайти, якщо ці зовнішні сайти не є рекламодавцями.

Окрім цього, об’єднуючи текст із різних джерел і не повідомляючи джерело кожного використаного речення, Google може пропонувати користувачам неправильну інформацію, яка часто суперечить вихідному матеріалу, з якого інформацію скопійовано або вона може суперечити сама собі.

Яскравий приклад – видача SGE стосовно ThinkPad X13 Gen 3 (останньої версії з процесором AMD). Огляди, з яких цей бот брав інформацію, стосувалися версій продукту Gen 1 і Gen 2, які не однакові.

Проблема правдивості бота Google SGE стає серйознішою, коли стосується медичних питань. Бот дає неправильні медичні поради, отримані з різних джерел. Наприклад, на питання «чи потрібна мені колоноскопія?» бот Google каже, що «Американське онкологічне товариство рекомендує чоловікам і жінкам проходити скринінг на колоректальний рак, починаючи з 50 років». Однак на власному вебсайті Американського онкологічного товариства сказано, що скринінги слід починати у віці 45 років.

За матеріалами: Tomshardware

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися