Субота, 2 Березня, 2024

Google щомісяця «висмоктує» до 1 ГБ даних з кожного смартфона Android

Скандал з витоком приватних даних на Facebook може виявитися краплею порівняно з масштабами витоків, які організував Google. Аналітики корпорації Oracle підрахували, що пошуковий гігант «висмоктує» з кожного девайсу Android до 1 ГБ інформації. Ці дані пересилаються по мобільному інтернету, а це означає, що користувачі самі платять за відправку зібраних про них приватних відомостей.

Android

Oracle вже подала свої матеріали розслідування в австралійську антимонопольну комісію Australian Competition and Consumer Commission. За приблизними підрахунками, лише в Австралії пересилання одного гігабайта через смартфон коштує $4,50. Перемноживши цю цифру на загальну кількість користувачів, кажуть в Oracle, щороку на відправлення даних на сервери Google витрачаються сотні мільйонів доларів.

У користувачів є певні інструменти для зменшення кількості зібраної про них інформації. Але ці засоби не працюють, коли справа стосується служб від Google. Інформація збирається, навіть якщо девайс не використовується, знаходиться в «Режимі польоту» чи з нього витягли SIM-картку. В Oracle кажуть, що допомагає лише повне вимкнення апарата.

На сервери Google відправляється різна за типом інформація. Серед неї – історія роботи в браузері, координати GPS, барометричний тиск тощо. Експерти кажуть, що ці дані дозволяють пошуковому гіганту «бачити» успішні покупки та ретельніше налаштовувати свої алгоритми реклами.

Представники Google у відповідь на звинувачення Oracle сказали, що воно є маніпуляцією, щоб виставити пошукового гіганта в поганому світлі. У Google кажуть, що передача відомостей про місце розташування є опціональною для всіх користувачів Android. Пошуковий гігант дозволяє юзерам переглядати та керувати, які дані вони відправляють через налаштування свого акаунту Google Account.

Дані звіту Oracle перекликаються з результатами іншого дослідження науковців Університету Прінстона. Вони підрахували, що кожні два тижня інструменти стеження Google збирають інформації на 23 731 сторінок, а за рік це 569 555 аркушів A4. Якщо скласти їх докупи, то двотижнева порція буде 2,6 метрів у висоту, а за рік вона перевищить 63 метри – це більше, ніж Пізанська вежа. Одним із головних постачальників інформації вчені також назвали Android.

Google та Oracle мають довгу історію судових тяганин, зокрема, легальні спори щодо Android та його віртуальної машини Java. Google перестав використовувати код Oracle Java починаючи з Android 7.0 Nougat, який вийшов у 2016 році. Але Oracle впевнена, що пошуковий гігант не доплатив їй ліцензійні відрахування за використання Java в попередніх версіях ОС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися