П’ятниця, 21 Червня, 2024

Google сховав класичний пошук за картинками

Користувачам стало ще важче шукати схожі зображення в Google. Пошуковий гігант зробив додаток Lens стандартним пошуком на сторінці Google Images. Класичний пошук за картинками поки ще доступний, але доступ до нього ускладнився.

Lens є відносно корисним інструментом на смартфоні. Він дозволяє копіювати текст з картинок, перекладати фрагменти, сканувати QR-коди.

На комп’ютерах користі від Lens менше, але саме вона замінила класичний пошук картинок на сторінці Google Images. Google Images тепер за замовчуванням використовує Google Lens, коли користувач завантажує. Тепер пошуковик не шукає джерело чи схожі зображення.

При відвідуванні сторінки Google Images значок об’єктива Lens зайняв місце між голосовим пошуком і кнопками збільшувального скла. Якщо натиснути його, з’явиться інтерфейс, за допомогою якого можна перетягувати зображення з комп’ютера або вставляти посилання на зображення з описом, який повідомляє, що ви можете «Шукати будь-яке зображення за допомогою Google Lens». Після додавання зображення, відкриється сторінка lens.google.com, де буде звичайний аналіз зображення, який надає Lens, зокрема контекстний пошук, можливості копіювання тексту OCR і можливість перекладу іноземного тексту.

Щоб перейти до класичної опції пошуку схожого зображення, тепер необхідно потрібно натиснути ярлик «Знайти джерело зображення» у верхній частині інтерфейсу. Це відкриє знайомий старий інтерфейс пошуку зображень.

Google Lens також давно замінив опцію правої кнопки миші для зворотного пошуку зображень через контекстне меню Chrome. Тут також потрібно натиснути додаткову кнопку, щоб перейти до знайомого пошуку по картинкам.

В 2020 році Google Картинки перестали показувати роздільну здатність зображень на їх мініатюрах. Замість цієї інформації тепер відображаються ярлики, які характеризують приналежність картинки до певного типу об’єктів, наприклад, продукт або рецепт.

У 2018 році з Google Картинок на догоду правовласникам прибрали кнопку «Відкрити в повному розмірі». Користувачів позбавили можливості легкого переходу відразу на зображення. Сьогодні пропонується спершу зайти на сайт, на якому вона опублікована.

Наступного 2019 року редизайн Google Картинок додав бічну панель для перегляду зображень. У ньому вибране зображення відображається в більшому розмірі, ніж в основній видачі мініатюр. Одночасно з цим користувачів позбавили можливості вказувати точну роздільну здатність зображення, яке вони хочуть відшукати.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися