Середа, 17 Липня, 2024

Facebook вдалося уникнути закриття в Європі

Соцмережа Facebook продовжить працювати в Європі – ризик її закриття існував у результаті останнього повороту справи щодо захисту даних користувачів. Нинішня ситуація – лише пауза, й остаточна доля Facebook в Європі може вирішитися за кілька місяців.

Перспектива закриття Facebook в Європі з’явилася внаслідок того, що законодавство Євросоюзу має одні вимоги щодо захисту даних користувачів, а законодавство США, якому підпорядковується Facebook – інші вимоги.

Одна з головних проблем – експорт даних європейських користувачів на сервери у США. Відповідно до регламенту захисту даних блоку (GDPR), транскордонні скарги зазвичай вимагають співпраці та принаймні консенсусу від у постраждалих регіонах.

Це означає, що остаточне рішення щодо питання законності передачі даних Facebook і долі цього сервісу в Європі — буде вирішуватися принаймні ще кілька місяців.

У попередній транскордонній скарзі GDPR, пов’язаній з WhatsApp, де аналогічно висунуто заперечення проти запропонованого Ірландією примусового виконання, знадобилося приблизно дев’ять місяців, перш ніж було винесено остаточне рішення у вигляді штрафу.

Meta також, швидше за все, оскаржить наказ про призупинення своєї робота в ірландських судах.Ще у вересні 2020 року європейські чиновники надіслали Facebook попереднє розпорядження про призупинення роботи через проблему з передачею даних. Facebook відмінив це рішення, але не зміг домогтися повного скасування розгляду проблеми, яка з тих пір триває.

Макс Шремс, борець із захистом конфіденційності та юрист, який спочатку порушив скаргу щодо передачі даних у Facebook ще в 2013 році, заявив, що очікує значних подальших затримок у виконанні будь-якого розпорядження про призупинення роботи Facebook.

Технологічний гігант має особливий стимул якомога довше відкладати примусове виконання, оскільки він, можливо, розраховує на нову угоду про передачу даних між ЄС і США.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися