Вівторок, 16 Липня, 2024

Google шпигуватиме за конкретною людиною за $60

Влада та правоохоронні служби регулярно звертаються до Google щодо розкриття інформації про користувачів. Пошуковий гігант вирішив, що потрібно компенсувати витрати на надання такої інформації.

У Google пояснюють, що у 2019 році отримали понад 75 тис. державних запитів на доступ до даних 160 тисяч акаунтів користувачів з усього світу. На 50% збільшилася кількість ордерів на доступ до даних та на 15% – судових розпоряджень щодо надання даних.

За доступ до вже наявних у Google даних потрібно буде платити по 45 доларів за кожен пакет. Шпигування за конкретною людиною обійдеться в 60 доларів. Якщо правоохоронці прийдуть до Google з ордером і самі почнуть збирати дані, це обійдеться ще дорожче – у $245.

Експерт з питань конфіденційності в Стенфордському центрі Інтернету і суспільства Аль Гідарі каже, що введення плати можна вважати нечесним щодо користувачів. Вона виглядає так, ніби Google хоче отримати вигоду з поліцейських запитів. Однак, каже експерт, введення платного доступу до даних може зменшити палке бажання держслужб скористатися зібраною пошуковим гігантом інформацією.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися