Понеділок, 11 Грудня, 2023

Google створила мікроскоп на основі доповненої реальності для визначення онкозахворювання в реальному часі

Фахівці Google оголосили про створення технології, яка потенційно може рятувати мільйони життів. Вони залучили машинне навчання та доповнену реальність, щоб побудувати мікроскоп для визначення захворювання на рак у реальному часі. Нині аналіз займає кілька днів.«Ми віримо, що ARM має потенціал глобального впливу на галузь охорони здоров’я», – кажуть у Google.

Сьогодні стовідсотково визначити наявність раку можна лише одним способом – за допомогою гістологічного аналізу. Для цього потрібно провести мікрооперацію, взявши шматок біологічної тканини з підозрілого місця. Далі експерт під мікроскопом візуально визначає наявність ракових клітин у зразку.

Рішення Google під назвою Augmented Reality Microscope (ARM) працює за таким же принципом, але в реальному часі. Платформа складається з модифікованого оптичного мікроскопу, дані з якого в реальному часі передаються на сервери для машинного аналізу.

Перевага ARM в тому, що його можна встановити на вже існуючі оптичні мікроскопи. Для адаптації використовуються дешеві та доступні компоненти.

«ARM може надавати широкий набір візуальних підказок, включаючи текст, контури, теплові карти чи анімацію. Він здатний працювати на багатьох типах алгоритмів машинного навчання для вирішення проблем розпізнавання чи класифікації, – говорить один із менеджерів проекту Мартін Стумпе. – У Google ми опублікували результати, які показують, що нейромережі здатні визначати метастази раку молочної залози в лімфатичних вузлах на рівні кваліфікованого патолога».

Зараз експерти Google налаштували ARM на використання двох алгоритмів визначення раку – для розпізнавання метастазів раку молочної залози в лімфатичних вузлах та раку простати. «Ми віримо, що ARM має потенціал глобального впливу на галузь охорони здоров’я», – кажуть у Google.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися