Google в Android пропонуватиме 10 альтернатив браузерів та пошуковиків

Для європейських власників Android почне пропонувати вибір стандартного браузера та пошукового двигуна

Пошуковий гігант Google оголосив про початок розгортання нової опції для користувачів з Європи. Це вибір стандартного браузера та пошуковика в Android. Цю опцію компанія ввела в рамках штрафу у $5 млрд, які Євросоюз наклав за використання монопольного положення.

Google оскаржувала, що Android є відкритою операційною системою, але фактично це не так. Вендорів змушують встановлювати пакет додатків Google, а також вибирати пошук Google Search стандартним.

Цікаво, що у 2009 році Google була однією з компаній, які активно боролися з такими діями на платформі Windows і монопольним положенням Microsoft у ній. Того року директор Google Сундар Пічаї так говорив про вибір браузера в Microsoft Windows: «Google вірить, що ринок браузері є мало конкурентним, що стримує інновації для користувачів». У 2010 році Microsoft програла цю антимонопольну справу і ввела у Windows екран вибору браузерів.

Для європейських власників Android почне пропонувати вибір стандартного браузера та пошукового двигуна. Для цього ОС показуватиме два екрани з відповідними опціями для завантаження вибраних додатків. Ці екрани відображатимуться відразу при відкритті Google Play після його оновлення. Позиції у цьому списку альтернатив змінюватимуться в різних країнах.

В цілому Google пропонуватиме вибір із Firefox, Microsoft Edge, Opera, Puffin для браузерів та DuckDuckGo, Quant для пошуковика. При інсталяції більш ніж однієї програми користувачу показуватимуть екран з налаштуванням використання програми за замовчуванням. Також Android пропонуватиме вибрати стандартний пошуковик при роботі в Chrome, якщо користувач установить кілька варіантів.

Google тим часом продовжує отримувати штрафи від Євросоюзу за своє монопольне становище. Гіганту нещодавно виписали $1,69 млрд за антитрастове використання рекламної мережі AdSense.