Google закриває магазин додатків Android Market

власники пристроїв з Android 2.1 Eclair та нижче не зможуть зайти в Android Market і завантажити звідти додатки.

Офіційний магазин додатків для Android – Android Market –запустили в жовтні 2008 року. У 2012 році сервіс змінив назву на Google Play, а також увібрав у себе розділи з додатками, музикою, фільмами, книгами і пресою. Однак стара версія Android Market існувала паралельно з Google Play. Нині Google вирішила її закрити.

Market

Android Market доступний на пристроях перших версій Android – під управлінням операційної системи Android 2.1 Eclair і нижче. Їхня частка серед загальної кількості сьогодні впала нижче 0,1%. Саме тому Google вирішила, що можна остаточно попрощатися з Android Market. Магазин вимкнуть 30 червня 2017 року. Після цієї дати власники пристроїв з Android 2.1 Eclair та нижче не зможуть зайти в Android Market і завантажити звідти додатки.

У Google кажуть, що минуло 7 років з моменту виходу Android 2.1 Eclair. Більшість розробників додатків більше не підтримують ці версії Android у своїх утилітах, оскільки тепер ці пристрої генерують лише невелику кількість установлень.

Користувачі пристроїв з Android 2.2 Froyo зможуть і далі завантажувати додатки з магазину Google, оскільки для них доступний Google Play.

За кількістю доступних для завантаження ігор та програм магазин Google Play вже давно є світовим лідером. Але користувачі техніки на базі iOS все ще приносять розробникам удвічі більше грошей. Дослідницька фірма Sensor Tower перевірила, на якій платформі більше багатих розробників. За її звітом, в App Store значно більше додатків, які принесли своїм розробникам перший мільйон доларів за рік з моменту виходу.

У 2016 році в США 66 видавців заробили перший мільйон доларів (без урахування виручки від реклами) з випущеного додатка для iOS. У Google Play їхня кількість становить 39, що в 1,7 раза менше. Для порівняння, у 2015 році кількість таких видавців була 34 і 14 в App Store і Google Play відповідно.

Також у Sensor Tower підрахували, які саме категорії додатків приносять своїм творцям мільйони. Найприбутковішою галуззю є ігри. В App Store 47% всіх додатків-мільйонників є іграми, а в Google Play – майже 75%.

Крім того, користувачі iOS більше налаштовані купувати не тільки гри, але і різні утиліти, програми для обробки фото і відео та інший контент, У Google Play крім ігор користувачі витрачають гроші на програми з категорій «Розваги» і «Соціальні мережі».

Нинішній 2017 рік може стати переломним у мобільній екосистемі, вважають аналітики компанії App Annie. За їхніми підрахунками, саме у 2017 році продажі мобільних додатків на Android принесуть більше грошей, ніж продажі програм для iOS. Це станеться вперше в історії.

Підрахунки App Annie містять заробіток не лише Google Play, а й сторонніх магазинів додатків, таких як Amazon Appstore та Samsung Galaxy apps. Найбільше грошей отримає Google Play Store – приблизно $42 мільярди. Сторонні маркети до цієї цифри додадуть ще $36 млрд. Загальна сума у $78 млрд виявляється більше, ніж прогнозовані $60, котрі принесе Apple її система iOS.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я