Вівторок, 16 Квітня, 2024

Стало відомо, що мотивує нас ділитися своїм життям у соцмережах

Дослідження показують, що соцмережі, такі як Facebook та Twitter, можуть визначати наше самопочуття. Часто від них розвивається депресія та пригнічений настрій. Однак ми продовжуємо публікувати фотографії та думки і ділитися з незнайомцями своїм життям. Експертам компанії Olapic вдалося з’ясувати, що мотивує нас це робити.

Половина з опитаних респондентів відповіли, що вони використовують соціальні медіа для спілкування емоціями: як вони почуваються, що думають тощо. Вони переконані, що така інформація може бути цікавою для інших. Близько 28% респондентів роблять публікації в соцмережах для того, щоб залишати інформацію про те, що вони робити і чим займалися.

Майже 40 % опитаних віком від 16 до 44 років також публікують у соцмережах, оскільки їм здається, що такі дії посилять їхній зв’язок з рідними та близькими. Лайки для них стали формою цифрових обіймів чи похвали. Жінки прагнуть такої взаємодії частіше за чоловіків (41% жінок проти 28% чоловіків). У чоловіків також серед мотивів для публікації є спроба зробити так, щоб інші заздрили. Так роблять 8% опитаних.

Чим більше соціальних медіа ви використовуєте, тим вищі шанси, що ви будете роздратованими або в депресії. Про це свідчить дослідження Центру медіа, технологій та здоров’я при Університеті Піттсбурга.

У дослідженні взяли участь понад 1700 молодих дорослих (міленіалів). Ті з них, хто використовував до 11 медіаплатформ, були втричі вразливішими до роздратування та депресії порівняно з тими, хто мав до двох акаунтів. Серед таких соцмереж учасники називали Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram, Snapchat, Reddit, Tumblr, Pinterest, Vine та LinkedIn.

Керівник дослідження Браян Прімак пояснив, що зв’язок не зовсім зрозумілий. Можливо, просто люди, які більш вразливі до депресії чи дратівливості, намагаються використовувати більше соцмереж. За його словами, так вони можуть шукати способів почуватися більш комфортно. Але, на його думку, соцмережі цілком можуть бути причиною депресії чи роздратування.

За даними аналітичного центру Pew Research Center, більше половини дорослих використовує більше однієї соцмережі. Facebook використовують майже 83% міленіалів, Instagram – майже 53%. Окрім цього, популярною серед молоді є платформа Snapchat. У середньому, за інформацією Global Web Index, міленіали користуються п’ятьма акаунтами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися