Google закриває проект китайського пошуковика Dragonfly з цензурою

Хоча критика Dragonfly почалася майже відразу, як стало відомо про його розробку, у Google на це не зважали

Google доведеться придумати інший спосіб повернення на інтернет-ринок Китаю. Її попередня ідея пошуковика Dragonfly з увімкненою цензурою зустріла дуже великий спротив. Масштаби критики виявилися такими, що в Google вирішили закрити цей проект.

Хоча критика Dragonfly почалася майже відразу, як стало відомо про його розробку, у Google на це не зважали. Прислухатися до громадської думки пошуковому гіганту довелося лише після того, як сотні його робітників також почали протестувати та жалітися, що цей проект тримали від них у таємниці.

Ці робітники працювали на пекінський новинний сайт www.265.com, для якого створювали чорні списки для пошуковика з цензурою. Сам сайт Google придбав у 2008 році у китайського бізнесмена. Про відвідувачів цього ресурсу збиралася різноманітна інформація. Нині групи інженерів, які працювали над цим сайтом, перевели на роботу над проектами для Індії, Індонезії, Росії, Близького Сходу та Бразилії.

Офіційно представники Google поки що не коментують події навколо Dragonfly.

Джон Хеннесі, директор холдингу Alphabet, якому належить Google, розповів виданню Bloomberg, що для відновлення роботи в Китаї доведеться поступитися принципами. Одним із них буде визнане введення цензури в пошукових результатах. І хоча Google робить вигляд, що цензура буде для нього новим явищем, він її використовує вже тривалий час у своїх продуктах, наприклад, у Google Street View.

За попередньою інформацією, проект китайського пошуковика Google Dragonfly розробляли з весни 2017 року. Фінальну версію готувалися запустити через 6-9 місяців.