П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Google запустила персоналізовану новинну стрічку

Google запустила персоналізовану новинну стрічку. Починаючи з 19 липня нова функція доступна в США, а за два тижні її розширять по всьому світу. У Google кажуть, що нова стрічка краще існуючих аналогів, адже для неї головною буде цікавість матеріалу, а не дата публікації.

Google

Новинна стрічка буде доступна в додатку Google на Android та iOS. Вона включатиме в себе матеріали, які підібрані з урахуванням інтересів користувача. Система визначатиме їх на основі пошукової історії, обраних тем та іншої персональної інформації.

У Google сподіваються, що новий формат підбору новин змусить користувачів спершу запускати його рішення, а вже потім – звертатися до таких популярних джерел як Facebook чи Twitter.

Про роботу над новим сервісом стало відомо у грудні, коли Google презентувала тестову версію стрічки в додатку для Android. Вона замінила опцію Google Now, яка допомагала шукати інформацію та давала підказки на основі персональних даних. Тепер замість неї виводиться стрічка новин.

Перевагою нової стрічки розробники називають те, що вона показує цікаві користувачеві матеріали навіть якщо вони давно опубліковані. Натомість альтернативні джерела інформації, такі як Facebook та Twitter, віддають перевагу найновішим матеріалам, поступаючись релевантності.

Нову стрічку можна буде налаштовувати під себе, вказуючи їй цікаві матеріали. Для цього треба натискати на іконку у вигляді трьох крапок, щоб відкрити додаткове меню. В ньому також можна буде заблокувати ту чи іншу новину. Стежити за публікаціями якогось конкретного ресурсу поки що не можна.

У корпорації кажуть, що нова стрічка поки не матиме реклами. Але деякі експерти припускають, що це лише на перший час. Google – це компанія з продажу реклами, і їй потрібні нові майданчики для її розміщення на мобільних пристроях.

Пошуковий гігант останніми роками втрачає позиції на ринку мобільного пошуку та реклами.Компанія сьогодні вже знаходиться на протилежному боці основних тенденцій цифрової реклами. Пошуковик досі фокусується на браузерах та сайтах, але користувачі мігрують до додатків та новинних стрічок.

Сьогодні Google у середньому обслуговує 100 млрд пошукових запитів щомісяця, і ця кількість не змінюється з 2012 року. У цій цифрі захований приблизно один пошук на день з мобільного пристрою. При цьому середній користувач проводить по 50 хвилин на день у Facebook. Ця соцмережа вже стала основним джерелом трафіку для сайтів та постачальників контенту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися