Понеділок, 11 Грудня, 2023

Інтернет речей: світовий досвід Vodafone

Світ інтернету речей (Internet of Things, IoT) перебуває на етапі становлення, й оператори зв’язку значною мірою є двигуном цього прогресу. Якщо казати просто, то IoT – це можливість підключення об’єктів, які людина може використовувати в повсякденному житті: холодильник, кондиціонер, автомобіль, велосипед і навіть кросівки. Абоненти мобільних операторів – це потенційні клієнти зі споживання послуг та рішень IoT, а їхні смартфони – це готові універсальні пульти керування екосистемами інтернету речей.

Під час конференції IoT Conf UA, присвяченій інтернету речей, Олена Підгірна, керівник відділу бізнес-послуг Vodafone Україна, розповіла про світові тенденції та особливості розвитку вітчизняного IoT.

Найбільш перспективною галуззю, де застосування інтернету речей забезпечить найвищу ефективність, є сільське господарство. Рішення з IoT-продуктами вже використовуються: автономні датчики відстежують температуру та вологість зерна на елеваторах. Такий моніторинг є менш затратним і більш точним, ніж вимірювання

Серед інших галузей – торгівля, транспорт та логістика, енергетика, промисловість. Для потреб бізнес-абонентів Vodafone Україна розробив нові тарифи спеціально для інтернету речей. Компанії також отримали змогу будувати бізнес-процеси з використанням чіпів та SІM-карток, стійких до несприятливих температур.

З глобальних ініціатив Vodafone найвідомішим проектом є співпраця з торговельним інтернет-гігантом Amazon. Щоб прискорити і спростити процедуру купівлі чи завантажування книжок користувачами «читалки» Kindle третього покоління, Vodafone запропонував використати свої міжнародні SІM-картки.

kindle3_1

Таким чином власники Kindle отримали змогу завантажувати контент у більшості країн світу без додаткових зусиль та витрат.

Цікаві рішення були запроваджені у галузі тваринництва завдяки співпраці з фермерськими господарствами Ірландії. Під час першого проекту необхідно було розробити рішення, яке б інформувало персонал про те, що якась з корів от-от окотиться. Таке рішення було знайдене. Датчик, який отримав назву MooCall, оснащений IoT SІM-карткою, кріпився до хвоста худоби.

moocall-1600-1200_large

А оскільки перед початком пологів корови починали вимахувати хвостом інтенсивніше, це і слугувало сигналом для робітників та ветеринарів. До того ж датчик повідомляв про точне місцезнаходження тварини. Для відстеження онлайн використовувались спеціально розроблені мобільні додатки.

У другому випадку було задіяно схоже рішення. Компанія Keenan має справу майже з мільйоном поголів’я великої рогатої худоби, і необхідно було дослідити, як часто худоба їсть. Завдання було вирішене за допомогою схожих датчиків, які вже кріпилися до шиї тварин і передавали, як часто вони нахиляють голову.

Цікавий досвід голландського стартапу Vanmoof, який займається виробництвом електровелосипедів. Разом з Vodafone компанія доопрацювала систему захисту та відстеження велосипедів.

vanmoof-smartbike-bicycle-1

У результаті власники байків отримали захист від крадіжок та можливість відстежувати свій транспорт, де б він не був. А завдяки окремому додатку для дистанційного керування і ключам доступу велосипед можна легко позичити друзям на деякий час.

Цього літа Vodafone анонсував концепт «розумних» комплекту пляжних речей, який отримав назву Smart Summer. Поштовхом для створення концепту стало дослідження, проведене в країнах Європи, під час якого майже половина респондентів зізналася, що забувала вчасно користуватися кремом для засмаги. Ще третина зазначила, що мала клопіт з втраченим багажем під час подорожей.

vodafone-smart-summer-1

Комплект складається з чоловічого і жіночого купальних костюмів, дитячої панамки та дорожньої валізи, які підключені до інтернету речей. Купальники оснащено датчиками для вимірювання рівня ультрафіолетового випромінювання. Якщо власник занадто довго перебуває під прямими сонячними променями, датчик відправить повідомлення на смартфон, тим самим застерігаючи від сонячних опіків і перегріву.

Трекер із SIM-карткою та геолокацією, вбудований у дитячу панамку, сповістить батьків, якщо дитина залишила межі заздалегідь визначеної зони. Валіза також оснащена трекером, який стане  у пригоді, коли багаж десь загубиться в дорозі.

Головна мета проекту Smart Summer – наочно продемонструвати широкому загалу, як IoT покращує життя людей.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися