Google знову звинувачують у шпигуванні за користувачами

Правозахисники обвинуватили інтернет-гіганта в комбінуванні даних щодо активності користувачів у Мережі, які дозволяють їх ідентифікувати, пише cnews. Раніше Google обіцяла цього не робити, однак згодом не дотримала слова. Правозахисники вимагають від Федеральної торгової комісії США розслідувати діяльність Google.

Google search

До Федеральної торгової комісії США (FTC) подано скаргу на дії корпорації Google про порушення прав користувачів. Правозахисні організації Consumer Watchdog та Privacy Rights Clearing House стверджують, що Google некоректно поводиться з даними і порушує колишні обіцянки не комбінувати дані, які ідентифікують особу користувача, і відомості про те, які ресурси він відвідує.

Дані про відвідування сайтів збирає компанія DoubleClick, котра працює в галузі інтернет-реклами, яку Google придбав у 2008 році. Автори скарги стверджують, що Google створює «суперпрофілі» користувачів, оскільки має можливість відстежувати їхню активність через мобільні пристрої з Android і через будь-який веб-сайт, на якому використовується Google Analytics, є відео з YouTube або присутня реклама від DoubleClick чи AdSense.

Позивачі стверджують, що під час купівлі сервісу DoubleClick Google дала обіцянку не комбінувати в одній базі дані, які дозволяють встановити особу користувачів та статистику відвідувань веб-сайтів. Однак у червні 2016 року Google змінила свою політику конфіденційності, непомітно прибравши з документа зобов’язання не поєднувати зазначені дані без відома користувача.

Автори скарги вважають дії Google сумнівними і вказують, що корпорація регулярно вживає заходів, спрямовані на порушення прав користувачів. Вони вимагають від Федеральної торгової комісії провести розслідування і заборонити Google використовувати статистику DoubleClick у комбінації з персональними даними користувачів без їхньої прямої і явної згоди.