Google звинуватили у продажу персональних даних на прихованих веб-майданчиках

Приховані дії Google викрив керівник з політики Brave Джонні Раян, коли відстежував свої персональні дані.

Розробники браузера Brave звинуватили Google у нечесному методі продажі персональних даних користувачів. Адже технологічні компанії сьогодні знаходяться під тиском громадськості та чиновників, які вимагають контролю та прозорості за використанням своєї приватної інформації. У Google обійшли це, створивши приховані веб-сторінки для торгівлі даними. На них рекламодавці могли купувати інформацію для показу прицільної реклами, пишуть журналісти Financial Times.

Автори Brave передали зібрані докази ірландському регуляторному органу. Адже дії Google порушують чинні в ЄС закони та постанови, які вимагають від технологічних гігантів прозорості та згоди самих користувачів у справі обробки їхніх персональних даних.

Приховані дії Google викрив керівник з політики Brave Джонні Раян, коли відстежував свої персональні дані. Трек привів до торгової біржі Google Authorized Buyers, яку раніше знали під назвою DoubleClick. Раян каже, що Google присвоїв йому ідентифікаційний трекер, який передали стороннім компаніям, котрі авторизувалися на цій прихованій веб-сторінці. Ця сторінка не мала іншого контенту, окрім цього унікального ідентифікатора, який вів безпосередньо до його історії інтернет-активності. Після години веб-серфінгу через браузер Google Chrome Раян каже, що знайшов шість веб-сторінок, які віддавали його дані восьми компаніям.

У Brave вирішили не обмежуватися одним фактом і спробували зібрати більше інформації. Вони найняли кілька сотень людей та тестували Google понад місяць. Розслідування показало, що таємні веб-сторінки були унікальними для кожного користувача. Аналітики з’ясували, що доступ до цих сторінок мали по кілька рекламних компаній, які хотіли підвищити ефективність таргетованої реклами.

Financial Times наводить цитату представників Google: «Ми не постачаємо персоніфіковану рекламу та не відсилаємо запити на лоти без згоди користувача». За попередньою інформацією, Google співпрацює з ірландським регулятором у розслідуванні.