Анонсували USB4: швидше, дорожче, але найцікавіше – чому без пробілу?

Кабелі міняти не потрібно – усі наявні дроти USB-C зможуть забезпечити максимальну швидкість пересилання

Організація USB Promoter Group оголосила про запуск USB4 (офіційно без пробілу) – нової версії популярного стандарту обміну даними. Новинка пропонує низку поліпшень, серед яких підвищена швидкість пересилання даних, краще керування відео та опціональна сумісність із Thunderbolt 3. Очікувати на перші гаджети з USB4 можна наприкінці 2020 року або на початку 2021 року.

Новий USB4 запропонує три головні переваги над попередниками:

  • максимальна швидкість до 40 Гбіт/с. На такій же передає інформацію Thunderbolt 3;
  • сумісність з Thunderbolt 3, але це опціонально і залежатиме від конкретної реалізації USB4 у гаджеті;
  • краща адаптація до відео. Передача відеоконтенту та інших даних одночасно з USB4 означає управління пропускною смугою відповідно до потреб кожного потоку. Так, якщо відео потребує лише 20% пропускної здатності для виведення на монітор 1080p, решту 80% протокол віддасть для швидкої роботи, наприклад, із зовнішнім накопичувачем.

Визначити USB4 одним поглядом не вдасться – він використовуватиме роз’єм Type-C. З таким же конектором випускаються девайси, які мають USB 2.0 та інші типи USB.

Підтримка Thunderbolt 3 дозволяє випускати пристрої з USB4, які призначені для передачі дрібних файлів. Для користувачів це означає, наприклад, можливість отримати швидкісну зовнішню відеокарту. Удома її можна використовувати для ігор на ноутбуці. Сам Thunderbolt є стандартом, що належить Intel, і він має надзвичайно малу поширеність. Хоча підтримка Thunderbolt в USB4 звільняє вендорів від оплати за ліцензію, у USB4 впровадження Thunderbolt не обов’язкове. Тобто, купуючи ноутбук з USB4, можна отримати девайс без Thunderbolt, а отже – без можливості підключити зовнішню відеокарту. У USB Promoter Group, утім, налаштовані оптимістично і кажуть, що вендори будуть вбудовувати Thunderbolt в USB4.

USB4 працюватиме на трьох швидкостях – 10 Гбіт/с, 20 Гбіт/с та 40 Гбіт/с. Компактні та недорогі пристрої працюватимуть на невеликій швидкості, а ноутбуки та ПК повинні отримати максимум.

Нарешті, усі USB можна буде використовувати для заряджання гаджетів: у USB4 впровадили обов’язкову підтримку USB Power Delivery. Вона дозволяє передавати до 100 Вт потужності. Сьогодні ця технологія є опціональною, і не кожен порт USB-C її підтримує.

Кабелі міняти не потрібно – усі наявні дроти USB-C зможуть забезпечити максимальну швидкість пересилання. Однак це буде не максимальна швидкість USB4, а максимальна швидкість, на яку розрахований сам кабель. Якщо дріт призначений для USB 3.1 5 Гбіт/с, при під’єднанні до USB4 він все одно працюватиме на 5 Гбіт/с.

Мікросхеми контролерів USB4 будуть коштувати дорожче, ніж USB 3.2. Пристрої з підтримкою нового стандарту подорожчають.

Чому без пробілу?

Але найцікавішим питанням для звичайного користувача можуть бути не технологічні характеристики, а новий стиль написання. Офіційно четверте покоління Univesal Serial Bus пишеться як USB4 – без пробілу. При цьому всі попередні варіанти пробіл мали.

Директор USB Promoter Group Бред Сандерс пояснює, що прибиранням пробілу хотіли сфокусуватися від номера версії на бренд. «Ми намагаємося показати, що не буде варіантів 4.0, 4.1, 4.2, – каже він. – Ми хочемо, щоб все було максимально просто». Наприклад, USB 3 мав USB 3.0, USB 3.1 Gen 1, USB 3.1 Gen 2, а також чотири версії USB 3.2. Сюди потрібно додати різновиди USB PD та альтернативний режим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я