Понеділок, 15 Липня, 2024

Хакери показали світові тоталітарний планшет з Північної Кореї

На одному з найбільших світових конгресів хакерів Chaos Communication Congress було продемонстровано північнокорейську «технологічну новинку» – планшет Woolim, пише motherboard.

woolim_north_corea_01

Людина, яка презентувала девайс, охарактеризувала його як «неабияк заблокований». Функціональність Woolim помітно обмежена, хоча в принципі він є нічим не примітним Android-планшетом, виробленим китайською компанією Hoozo.

З пристрою видалено деякі компоненти (наприклад, модулі Wi-Fi і Bluetooth), а також встановлено північнокорейське програмне забезпечення.

У «північнокорейський iPad» завантажені файли PDF з інструкціями з використання пристрою і комплект стандартної політичної та пропагандистської літератури. На планшеті встановлено програми для онлайн-перегляду місцевого телебачення та «Кімнету» – власної закритої комп’ютерної мережі Північної Кореї.

woolim_north_corea_02

Серед ПЗ є також освітні програми, наприклад, китайський, російський і французький словники, а також навчальні програми та ігри для дітей. Цікаво, що на Woolim встановлена дещо адаптована версія популярної гри  Angry Birds.

При цьому користувач не може завантажити файл або встановити новий додаток, а при спробі відкрити документ система перевіряє його криптографічний підпис. Таку ідентифікацію автоматично отримують файли як створені на пристрої, так і ті, котрі пройшли державну цензуру. Відкрити файли без криптографічного підпису, які не пройшли цензуру, неможливо.

Судячи з дати випуску – 2015 рік, – планшет може бути однією з найновіших моделей гаджетів у КНДР.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися