Для смартфонів з’явився новий формат серіалів «Шупінгцю», і він набирає популярність

Шупінгцю – це не просто відео вертикальної орієнтації. У цих шоу сценарій та події розробляються так, щоб їх було максимально комфортно дивитися на смартфоні.

Вертикальні відео не люблять і ненавидять, про їхніх авторів складають гумористичні пісні та називають їх хворими. Однак з поширенням смартфонів вертикальні відео стають мейнстримом, і для них починають адаптувати телеконтент. У Китаї набирає популярність новий формат телесеріалів спеціально для смартфонів.

Новий формат називається «Шупінгцю», що в перекладі з китайської означає «вертикальна драма». Це сценарний відеоконтент, який створений спеціально для мобільного відтворення.

Уперше таку категорію відкрили відео китайського гіганта Tencent у 2018 році з випуском коротких романтичних серіалів «Моя приятельська сестра» та «Мій ідіот-бойфренд». Згодом до гіганта Tencent приєднався інший китайський велетень Baidu, чия продюсерська компанія iQiyi того ж року запустила ситком «Е! Життя!». На китайському телебаченні у 2019 році почали транслювати комедійний серіал «Директор Арг».

Невеликі гравці також пробують свої сили в новому форматі. Один із популярних прикладів – ситком про сексменшини «Містер Ян Донг! Не підходь» від студії Manman, яка також є автором додатка для цифрових коміксів. Популярні відеододатки Douyin (аналог TikTok) та Kuaishou також почали знімати комерційний контент у вертикальному форматі.

Шупінгцю – це не просто відео вертикальної орієнтації. У цих шоу сценарій та події розробляються так, щоб їх було максимально комфортно дивитися на смартфоні. Вертикальна драма виробила три головних правила: максимально короткі епізоди, відношення до вертикального відео як до окремого жанру, фрагментація як мова вираження.

Супер короткі епізоди шупінгцю тривають від двох до п’яти хвилин. Сценарій серій пишуть так, щоб він максимально стисло доносив головні ідеї та події. Наприклад, серія «Директор Арг» видає 10 жартів та завершується. Таким чином глядача «підвішують» у бажанні дивитися далі і підвищують шанси, що він завершить епізод та увесь сезон.

Ставлення до вертикального відео як до жанру означає, що в такому форматі знімають переважно гумористичний контент. Він добре підходить до короткого «залпу» емоцій, і в ньому головну увагу приділяють емоціям на обличчі актора. Обидва елементи добре підходять для перегляду на мобільному.

Фрагментація як візуальна мова самовираження означає показ у режимі спліт-скрин, зі свайпами та короткою нарізкою сцен. Цей стиль також добре підходить до швидкого споживання на смартфоні і доповнює попередні два пункти. Також у вертикальній орієнтації навіть на великі екрани сучасних «лопат» вміщується мало інформації, тому фрагментація дозволяє помістити у фокус у два-три рази більше інформації.

Мобільне відео визнають також західні компанії. У 2018 році Instagram запустив формат IGTV, в якому стимулює авторів адаптувати свій контент для мобільного перегляду. Netflix запустив 30-секундні оглядові ролики з мобільними опціями, наприклад, вібрацією. Spotify експериментує з вертикальними музичними відео. Snap випускає частину свого контенту в рамках Snap Originals у вертикальному форматі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я