Понеділок, 15 Липня, 2024

Ідеальне життя в соцмережах: чому воно обходиться дорого

facebook_people

В інтернеті ніхто не знає, що ти собака, – цей жарт-одноліток самого інтернету залишається актуальним і сьогодні. Адже багато хто намагається в соцмережах виставити себе якомога краще. Але виявляється, що такий ідеальний образ обходиться досить дорого.

Австралійські дослідники з Університету Тасманії Рейчел Грів та Ярра Ваткінсон з’ясували, що коли створений віртуальний образ сильно різниться від реальності, це призводить до стресу та соціальної замкнутості.

Щоб з’ясувати, чому так відбувається, вчені змусили 164 добровольців віком від 18 до 55 років пройти два тести на особистість. У першому вони просто були собою, а в другому – поводилися, як створений ними образ на Facebook.

Дослідження австралійських учених підтверджуються роботами інших науковців. Наприклад, нещодавно з’ясувалося, що як би ми не намагалися, але поведінка в соцмережах є точним відображенням нашої особистості. Більше того, ми хочемо, аби про нас знали правду, а не бачили ідеальний образ. «Ми воліємо, щоб люди мали точне знання нашої особистості, а не прикрашене», – говорить психолог Стенфордського університету Міхаль Косинскі. Науковець каже, що прикидатися іншим в онлайні навіть важче, ніж в офлайні. Адже в реальності більше соціальних контактів і менше часу на самоконтроль.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися