Half-Life виповнилося 20 років

Half-Life принесла світову славу Valve, понад 50 ігрових журналів визнали Half-Life «Грою року»

Одна з найвідоміших комп’ютерних ігор сьогодні, 19 листопада 2018 року, святкує свій день народження. З моменту релізу культової гри Half-Life пройшло рівно 20 років. Науково-фантастична стрілялка з видом від першої особи від компанії Valve Software стала проривом комп’ютерних ігор та особливо – шутерів.

Перший випуск гри видала Sierra Studios у версії для ПК 19 1998 року. Сюжет розвивався без використання відеозаставок, що для того часу було в новинку. Гравець брав участь в історії від імені головного героя Гордона Фрімена, доктора філософії в галузі теоретичної фізики.

Дія Half-Life розгортається в гігантському дослідницькому комплексі «Чорна Меза», де проводяться розробки в галузі озброєнь, телепортації і взаємодії з паралельними світами. Одного звичайного дня Фрімен бере участь в експерименті з перевіркою жовтого кристала Зена в антимас-спектрометрі. Експеримент закінчується катастрофою: виникає каскадний резонанс, і по всій території комплексу починають хаотично відкриватися портали у світ Зен, з яких полізли його  войовничі мешканці. Із цього моменту починається історія Half-Life та її продовження.

Свого часу для Half-Life були випущені самостійні доповнення-відгалуження Opposing Force і Blue Shift. Їхні події розгорталися в той самий час, що і події оригінальної гри, але змінювалися головні герої і доповнювалася сюжетна лінія. В Opposing Force гра відбувалася за бійця підрозділу HECU (противники в оригінальній Half-Life) Адріана Шепарда, а в Blue Shift – за охоронця Барні Калхуна.

Half-Life принесла світову славу Valve, понад 50 ігрових журналів визнали Half-Life «Грою року». Авторитетне видання PC Gamer тричі присвоювало їй звання «найкращої гри з коли-небудь створених». Сама Half-Life залишається улюбленою гравцями і сьогодні. Продовження гри Half-Life 2 було випущено у 2004 році, і публіка його тепло зустріла, а на появу Half-Life 3 багато продовжують сподіватися навіть зараз.