Субота, 20 Квітня, 2024

З наступного року ноутбуки можуть масово перейти на новий матеріал корпусу

Інтерес виробників до тонких та легких ноутбуків змушує їх відмовлятися від традиційного пластику та алюмінію. Експерти видання Digitimes з посиланням на керівника тайванської компанії Amli Materials Technology кажуть, що наступного року варто очікувати на масове поширення лептопів із металу. У них використовуватиметься також новий сплав – магнієво-літієвий.

Поштовх індустрії до широкого використання нового сплаву подала Apple, випустивши цієї осені тонку модель ноутбука MacBook Air. Також на початку листопада компанія Fujitsu випустила ноутбук Lifebook UH-C/C3 масою 698 г. Цей найлегший у світі ноутбук з екраном діагоналлю 13,3 дюйма має корпус, що виготовлений саме з магнієво-літієвого сплаву. Такий же сплав використовує Acer у 15-дюймовій моделі Acer Swift 5 масою 990 г, яку показали на IFA 2018.

Привабливість магнієво-літієвого сплаву пояснюється найменшою серед інших металевих сплавів щільністю. Вона майже вдвічі менша, ніж у сплавів на основі алюмінію. Його щільність складає усього 1,48 грама/кубічний сантиметр, тоді як у композицій на основі алюмінію щільність дорівнює 2,72 грама/кубічний сантиметр. Також магнієво-літієвий сплав виграє в інших магнієвих композицій за іншими параметрами, з тепловіддачею включно.

Хоча вартість магнієво-літієвого сплаву сьогодні в 2,5-3 рази вища за вартість алюмінієвого сплаву, очікується, що у 2019 році розрив у ціні значно скоротиться. Це дозволить використовувати його значно ширше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися