Субота, 2 Березня, 2024

Horizon Workrooms – віртуальний офіс від Facebook з аватарами

Facebook виводить віртуальні робочі наради на новий рівень. Це вже не просто дзвінок по відео через Zoom або Skype. Horizon Workrooms є справжнім віртуальним офісом, в якому користувачі отримують своїх аватарів, а сама нарада виглядає як комп’ютерна гра-симулятор The Sims.

Новий додаток Horizon Workrooms запущений в тестовому режимі і для його використання потрібен шолом віртуальної реальності. Аватари користувачів можуть поводитися в цьому віртуальному офісі так, ніби вони знаходяться на реальній зустрічі. Вони можуть сидіти за одним столом, дивитися один на одного, передавати документи тощо.

Можна працювати за своїм віртуальним ноутбуком і при цьому бачити, як руки натискають кнопки на його віртуальній клавіатурі. Доповідачі на такій нараді можуть малювати схеми на віртуальній дошці.

Персонажі анімовані і при розмовах їхній рот рухається синхронізовано зі словами. Також можна розмахувати руками – додаток підтримує трекінг кінцівок.

Звук оброблюється таким чином, щоб він був максимально реалістичним і можна було на слух розпізнати, в якому місці віртуальної кімнати стоїть той чи інший персонаж. Також звук спотворюється, коли аватар відвертається у бік від користувача.

Horizon Workrooms наразі розрахований на одночасну зустріч до 16 учасників. Ще 50 учасників можуть приєднатися в форматі традиційного відеодзвінка. Додаток доступний безкоштовно через гарнітуру віртуальної реальності Facebook Oculus Quest 2, котра коштує $300.

Новинку представив Марк Цукерберг, який показав свого аватара і назвав додаток раннім кроком в сторону віртуального метавсесвіту. Віртуальний метавсесвіт Цукерберг називає наступним поколінням інтернету. Якщо сьогодні ми сприймаємо інтернет з екранів наших гаджетів, віртуальний метавсесвіт дозволить буквально зануритися в інтернет та стати його частиною. Директор соцмережі прогнозує значне поширення технології віртуальної реальності за п’ять років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися