П’ятниця, 14 Червня, 2024

Huawei запропонувала заряджати смартфони лазерами

Компанія Huawei запатентувала новий тип бездротового заряджання гаджетів. Існуючі нині комерційні технології для цього використовують передачу енергії за допомогою пульсацій магнітного поля. Китайський гігант пропонує замінити магнітне поле на світло лазера.

Недолік бездротового заряджання на базі магнітного поля у тому, що ці поля дуже швидко розсіюються. Потрібно максимально точно та близько суміщати котушки передавача та приймача. На практиці це означає, що не поклавши смартфон точно в центр зарядного килимка можна значно подовжити час заряджання, а гаджет буде більше нагріватися.

Також магнітні зарядки хоча й називаються бездротовими, але вони прив’язують гаджет до дроту і зарядного килимка. Користуватися пристроєм під час заряджання не вийде. Дротова зарядка, наприклад, дозволяє вільно брати гаджет в руки і користуватися ним, продовжуючи у цей час заряджання.

Світлове бездротове заряджання обіцяє реалізацію справжнього бездротового заряджання, коли гаджет не потрібно класти на спеціальний килимок і можна вільно ним користуватися.

Лазерне світло має перевагу над звичайним, оскільки є висококонцетрованим енергетичним потоком. Головна проблема такої технології – потрапляння лазерного світла в око та руйнування сітківки. Чим потужніший лазер, тим менше часу потрібно для виникнення незворотних пошкоджень.

У Huawei планують вирішити проблему безпеки використанням «розумної» системи контролю. Вона аналізуватиме положення очей присутніх людей та тварин у кімнаті та траєкторії лазерних променів. При перетинанні система відключає відповідний лазерний потік.

Сам лазерний модуль має кріпитися десь на стелі, отримуючи пряму видимість гаджетів і, відповідно, можливість їхнього заряджання. Система не може заряджати пристрої, які закриті сторонніми предметами або знаходяться в шухляді.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися