Неділя, 14 Квітня, 2024

У IBM придумали, як пережити віялові відключення

Старі літій-іонні батареї не повинні відправлятися у смітник, упевнені в IBM. Адже їхня переробка вимагає більше зусиль та енергії, ніж створення. Науковці з індійського підрозділу IBM пропонують краще рішення: використовувати відпрацьовані акумулятори ноутбуків у бідних регіонах планети для освітлення. Такий досвід можуть перейняти й українці, враховуючи віялові відключення цієї зими.

За даними вчених, без світла доводиться жити близько 23% населення планети. У таких регіонах, як Індія, наприклад, дефіцит генерації складає 8%, що перетворюється у відсутність електрики по 15-20 годин на добу. Купити сучасні бензинові електрогенератори мешканці таких місцевостей не можуть через їхню дорожнечу. Тому вони користуються традиційною керосиновою лампою для освітлення, що незручно та пожежонебезпечно.

Науковці IBM створили UrJar – пристрій, який використовує відпрацьовані акумулятори ноутбуків, щоб живити лампочку. Коли у розетці з’являється струм, він підзаряджає свої ємності. Для тестового гаджета вони взяли декілька десятків старих акумуляторів від ноутбуків Lenovo Thinkpad T60 та Lenovo Thinkpad W500.

Прототип UrJar з підключеним до нього навантаженням – вентилятором та лампою

Усі вони відпрацювали на корпорацію понад три роки та мали ємність 85 Вт*год. За цей час їхня залишкова ємність значно знизилася та була недостатньою для живлення ноутбуків. Однак науковці з’ясували, що акумулятори ще можуть утримувати від 63% до 75% початкової кількості енергії – розбіжність залежить від зношеності конкретного екземпляру батареї.

Це означає, що кожен елемент може містити ще 50 Вт*год електроенергії, чого достатньо, щоб живити LED-лампочку, вентилятор потужністю 6 Вт та мобільний зарядний пристрій потужністю 3,5 Вт упродовж 4 годин. При цьому вартість такого резервного джерела живлення не перевищує $10.

Дослідники побудували чотири прототипи та роздали їх на тримісячне тестування жителям віддалених регіонів індії. Новоспечені власники відзначають, що UrJar можна довго не заряджати, тоді як альтернативні рішення з магазину потребують цього щоденно. Один з учасників розповідає, що його UrJar працював до двох-трьох днів по п’ять годин на добу у якості освітлювача.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися