Субота, 2 Грудня, 2023

ICANN виведе інтернет з-під впливу США влітку 2016

Корпорація з управління доменними іменами та IP-адресами (ICANN) планує вивести управління інтернетом з-під впливу адміністрації США влітку 2016 року. Про це заявив віце-президент ICANN Михайло Якушев під час конференції адміністраторів і реєстраторів національних доменів верхнього рівня країн СНД, Центральної та Східної Європи (TLDCON 2015), пише «Дело».

ICANN – це міжнародна некомерційна організація, яка адмініструє систему доменних імен мережі інтернет. Про плани виходу цієї головної функції інтернету з-під нагляду США повідомлялося ще минулого року. Тоді адміністрація президента Обами заявила, що планує передати ICANN під нагляд невизначеної групи міжнародних акціонерів до вересня 2015. Але адміністрація прийняла рішення перенести ці зміни з причини неготовності міжнародного співтовариства до прийняття контролю над організацією.

«У жовтні ICANN планує затвердити другу версію пропозицій з незалежного від адміністрації США управління інтернетом, – сказав віце-президент ICANN Михайло Якушев. – У вівторок завершився прийом коментарів до цієї версії, і тепер необхідно їх обробити і консолідувати, щось врахувати, а щось відхилити».

При цьому віце-президент ICANN зазначив, що корпорація була готова до виконання зобов’язань з переводу управління інтернетом з-під контролю американської влади в намічені терміни – з 30 вересня поточного року. «Влада США фактично ніяк нам не обґрунтувала продовження контракту з ICANN на управління інтернетом на колишніх умовах, – підкреслив М.Якушев. – Крім побажання краще опрацювати пропозиції, більше нічого не було».

Друга версія пропозицій щодо незалежного управління інтернетом передбачає роботу трьох структур за відповідними напрямами. ICANN продовжить роботу за напрямом DNS (система доменних імен). При цьому в корпорацію можуть бути делеговані представники різних країн.

Другий напрям – розподіл IP-адрес. За них будуть відповідати регіональні реєстратури (їх п’ять). Третій напрям – технічний. У його межах розробляються протоколи і стандарти, які використовуються в роботі інфраструктури інтернету. Тут всі питання має вирішувати професійне технічне співтовариство в особі комітету IETF (Internet Engineering Task Force).

«Три ці структури завжди можуть домовитися між собою», – сказав М.Якушев. Окрім цього, в інфраструктурі інтернету можна виділити ще один сегмент – власні доменні імена. За нього відповідають в основному організації, на зразок Координаційного центру національного домена мережі Інтернет (КЦ).

На даний час структура управління інтернетом складається з декількох рівнів. Угорі – Національна адміністрація телекомунікацій та інформації (NTIA, США), яка визначає умови контракту на виконання функцій «Адміністрації адресного простору Інтернету» (Internet Assigned Numbers Authority, IANA). Остання відповідає за простір IP-адрес, домени верхнього рівня, а також використовувані протоколи інтернету. Традиційно цей контракт отримує ICANN.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися