П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Роботи платитимуть податки: вони можуть стати електронними особами

Robot businessman

Роботам на європейських виробництвах можуть надати юридичні обов’язки та права. Євросоюз розгляне рішення, яке надасть їм статус електронних осіб. Головний наслідок із цього – працедавці роботів змушені будуть платити за них податки, як це сьогодні робиться для людей, пише Reuters.

У травневому проекті Європейського парламенту вказується на зростання ролі штучного інтелекту у виробництві. Зокрема, йдеться про поширення роботів-робітників на заводах, що викликає побоювання з приводу безробіття людей. При цьому багато роботів виготовляються андроїдами, тобто схожими на людей. Наприклад, відвідувачів найбільшого у світі шоу мандрівників, яке відбулося в березні в Берліні, зустрічав андроїд Chihira Kanae від Toshiba разом з асистентом на ім’я Маріо від французької компанії Aldebaran Robotics. Перший розповідав відвідувачам про подію та відповідав на питання, а другий – показував гостям номери в готелі.

Якщо роботодавець буде сплачувати за робота необхідні внески, як за звичайного найманого працівника, це зрівняє штучний інтелект і людей у правах. У законопроекті пропонується розглянути можливість того, щоб принаймні найскладніші автономні роботи отримали статус електронних осіб з відповідними правами та обов’язками. Також парламентарії запропонували створити реєстр складних автономних роботів, який буде доступний фондам соціального страхування для контролю виконання юридичних зобов’язань.

У Союзі німецьких машинобудівників (VDMA) пояснили, що теоретично створення нормативно-правової бази електронних осіб можливе, однак не за 10 років, а років через 50. «Ми думаємо, що ця бюрократія сповільнить розвиток робототехніки», – заявив директор департаменту з робототехніки та автоматизації VDMA Патрік Шварцкопф. – Взаємозв’язок між зростанням безробіття і збільшенням кількості роботів на виробництві не доведений». Він навів приклад, що кількість працівників у німецькій автоіндустрії виросла на 13% з 2010 по 2015 роки. Кількість роботів при цьому зросла на 17%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися