Ілон Маск наступного року почне встановлювати в людей нейроінтерфейс Neuralink

Під час презентації експерти Neuralink показали робочий прототип своєї технології на лабораторному пацюкові.

Компанія Neuralink, яка належить відомому технологічному революціонеру Ілону Маску, оголосила про старт випробувань своєї системи на людях. З наступного року піддослідним встановлюватимуть імплантати, які зчитуватимуть дані безпосередньо з мозку. Головна мета заснованого в 2017 році стартапу Neuralink – створити швидкий нейроінтерфейс, який прокладе шлях до симбіозу людини зі штучним інтелектом.

Інсталювати в мозок людини імплантат буде розроблений у Neuralink робот. За вухом розміститься носимий комп’ютер, який під’єднають до мозку за допомогою дротів 4-6 мікрометрів у діаметрі, що на дві третини тонше за людське волосся. Робот максимально акуратно просуне ці тонкі дроти глибоко в мозок добровольця, що дозволить носимому комп’ютеру безпосередньо зчитувати дані з нейронів.

Сам Ілон Маск говорить, що до втілення комерційного зразка технології Neuralink залишається багато часу. У компанії вирішили відкрито розповісти, над чим вони нині працюють, щоб мати можливість більш вільно втілювати інновації та публікувати статті.

Співзасновник та президент Neuralink Макс Ходак говорить, що технологія дозволить радикально змінити медицину, надавши паралізованим людям та інвалідам більше мобільності. Сліпі та глухі зможуть знову бачити та чути.

Нинішнє покоління технології Neuralink вимагає свердління черепа для розміщення дротів. У майбутньому цей процес хочуть замінити на виконання отворів лазером, що буде менш травматично і не відчуватиметься пацієнтом.

Під час презентації експерти Neuralink показали робочий прототип своєї технології на лабораторному пацюкові. Дані з мозку тварини передавалися через порт USB-C у його черепі. Швидкість пересилання була в 10 разів вищою, ніж дозволяють найкращі альтернативні технології.

1 коментар

  1. Есть предложение інсталювати в мозок Ілона Маска імплантат… Создал – испытай!

Comments are closed.