Індонезійські оператори погодилися вимкнути інтернет для святкування Дня тиші

Онлайн-доступ залишиться лише в готелях та стратегічних службах, таких як аеропорти, лікарні, служби екстреного реагування.

Цієї суботи в Індонезії святкують Нуепі – День тиші, і місцева влада попрохала всіх операторів вимкнути мобільний інтернет в державі. Телекоми погодилися, що подібне свято варто святкувати без гаджетів. Країна на 24 години залишиться без онлайну.

«Вдалося досягнути угоди, що інтернет на мобільних пристроях вимкнуть, – каже представник індонезійського телеком-міністерства Ньоман Суджая. – Усі оператори погодилися».

Активісти вже не вперше намагаються на Нуепі вимкнути інтернет, але торік подібний запит відхилили. «Багато індуїстів пристрастилися до гаджетів, – говорить голова спільности індуїстів Густі Нгурах. – Я сподіваюся, що під час свята вони будуть інтроспективними».

Онлайн-доступ залишиться лише в готелях та стратегічних службах, таких як аеропорти, лікарні, служби екстреного реагування. Дзвінки та SMS також залишаться доступними.

Індонезія є однією з найбільш онлайнових націй на планеті. У державі нараховується 132 млн інтернет-користувачів. Губернатор Балі Маде Пастіка говорить, що громадянам не зашкодить на один день залишитися без інтернету. «Якщо інтернет вимкнуть, ніхто не помре, – розповів він журналістам. – Я вимкну всі свої гаджети під час Нуепі». Пастіка також сказав, що відключення інтернету є формою поваги, адже в цей день очікується, що люди занурюються у внутрішній світ, уникають роботи та подорожей. За релігійними віруваннями цього дня не можна навіть вмикати світло.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я