Мобільні ігромани витрачають на 30% більше, ніж геймери на ПК та консолях разом

У цілому на Азіатсько-Тихоокеанський регіон припадає понад 60% витрат на мобільні ігри.

Прямі витрати на мобільні ігри у 2017 році більш ніж на третину перевищили сумарні затрати на ігри для ігрових консолей, ПК, Mac і кишенькових ігрових пристроїв. Більш того, на мобільні ігри припадає майже 80% купівель у магазинах App Store і Google Play. Якщо рахувати за кількістю завантажень, ігри складають приблизно 35% загальної кількості, розповідають аналітики App Annie та IDC.

Хоча витрати на мобільні ігри торік зросли в усіх регіонах, особливо швидко зростали кілька ключових ринків, серед яких Китай, Японія і Південна Корея. У цілому на Азіатсько-Тихоокеанський регіон припадає понад 60% витрат на мобільні ігри.

Аналітики відзначають популярність ігор категорії PvP, або «гравець проти гравця». У них інтерактивний конфлікт розгортається між двома або більше персонажами, якими керують гравці. В іграх PvE, або «гравець проти оточення», гравець протистоїть комп’ютеру. Найбільш популярні у 2017 році ігри для iOS і Android належать саме до категорії PvP.

Минулий рік став першим, у якому топові позиції чартів у App Store та Google Play зайняли ігри PvP, а також портативні консолі ( (Pokemon Sun / Pokemon Moon від The Pokemon Company and Nintendo для Nintendo 3DS/2DS).

За даними IDC, мультиплеєрні забави на смартфонах та портативних ігрових консолях відстають за популярністю від подібних ігор на ПК та стаціонарних консолях. Але цей відрив поступово зменшується, і у 2017 році в мобільний мультиплеєр грали 34% користувачів, тоді як на ПК і стаціонарних консолях – 44%.