П’ятниця, 14 Червня, 2024

Інфрачервоне світло покаже вени

Українським медикам зі служби крові, які проводять марафон «Лінія життя», варто перейняти досвід служби крові австралійського Червоного Хреста Australian Red Cross Blood. Медики останнього підвищили комфорт для донорів крові за допомогою спеціального гаджета. Він підсвічує вени та дозволяє потрапити в них голкою з першого разу. Медперсонал каже, що це зменшує роздратування донорів, оскільки не потрібно декілька разів протикати тіло, та підвищує шанс того, що вони повернуться здавати кров повторно.

Новий гаджет австралійські медики вже перевірили на 300 новачках та 600 постійних донорах віком від 18 до 30 років. Візуалізація вен відбувається за рахунок інфрачервоного світла у ближньому діапазоні. Воно взаємодіє з гемоглобіном у венах, який його поглинає та починає світитися зеленим кольором. При цьому насичений киснем гемоглобін, який йде по артеріях, не взаємодіє з інфрачервоним випромінюванням, і вони залишаються невидимими. Ось як працює подібна технологія:

Минулого місяця в Україні стартувала соціальна програма з розвитку донорства крові «Лінія життя». Вона має на меті привернути увагу українців до проблеми донорства та збільшення запасів.  Дізнатися більше інформації про те, як стати донором, та інші аспекти можна за номерами 7333 (безплатно для абонентів «МТС Україна») та 050 119 7333 (для абонентів інших операторів відповідно до умов тарифного плану) з 8:00 до 22:00. З 22:00 до 8:00 цю інформацію можна прослухати в автоматичному режимі. Окрім цього, відомості можна отримати на тематичному сайті за адресою donor.mts.ua.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися