Поліція проти кіберкартелів

Кіберзлочинність обходиться щороку глобальній економіці в $400 млрд, і з часом ця цифра збільшуватиметься, оскільки злочинці опановують нові високотехнологічні інструменти. Експерти кажуть, що поліція, якщо вона хоче впоратись з ними, повинна робити так само.

Одним із прикладів зростання кваліфікації кіберзлочинців може бути минулорічна операція секретної служби США, яка попередила втрату $1 через шахрайські дії міжнародних мереж. Її учасник – спеціальний агент Ед Ловері – каже, що зловмисники стають дедалі спритнішими. «За останні 10-15 років поведінка кіберзлочинців змінилася, і вони стали дуже заплутаними кримінальними групами, – каже він. – Вони коять шкоду, крадуть дані та продають їх у всьому світі». Мотиви комп’ютерних злочинців пояснюються бажанням швидких грошей та політикою, пояснює експерт.

«Ми стали експертами в регіоні Східної Європи, де мешкають російськомовні кіберзлочинці, – пояснює Ловері. – За останні десятиліття стало зрозуміло, що вони мають найбільшу кваліфікацію та, ймовірно, завдають найбільшу шкоду. Вони працюють з різних місць, у яких правоохоронці мають погано налагоджені зв’язки».

З американським колегою погоджується директор Європолу Роб Вейнрайт. «Європа та США налагодили співпрацю, – каже він. – Однак кіберзлочинці часто працюють в інших частинах світу, які нерідко мають напружені відносини із Заходом».

У січні 2013 року в Нідерландах Європол відкрив свій центр протидії кіберзлочинності Cybercrime Center. Ця організація повинна збирати дані та розроблювати інструменти для боротьби зі злочинністю.

Вивіска на вході в кіберцентр Європолу

«Ми повинні концентрувати наші зусилля, щоб мати більше інструментів та знань для проведення цифрових експертиз та налагодження міжнародної співпраці, – пояснює Вейнрайт. – У Європолі нам вдалося об’єднати декілька найвпливовіших світових організацій з боротьби з кіберзлочинністю, серед яких представництва США. Проте нам необхідна більша міжнародна співпраця».

Один із способів для правоохоронців залишатися попереду кіберзлочинців – єдиний набір законів для всіх користувачів інтернету. «Є одна дуже важлива річ, і ми повинні бути певними, що законодавство дозволить нам боротися з онлайн-злочинцями так само, як вона це робить з їхніми онлайновими колегами, – говорить Вейнрайт. – Таке законодавство повинно дозволяти нам визначати кіберзловмисників, дешифрувати їхню роботу та не переймати нас різноманітними юрисдикціями».

Успішність боротьби правоохоронців з онлайн-злочинами залежить не лише від законодавства та законів. Їм також бракує співробітників з необхідним рівнем знань. «Для пошуку та затримання кіберзлочинців потрібен унікальний набір знань та вмінь, – каже Ловері. – Щоб його опанувати, необхідно витратити на це роки».

Окрім високотехнологічних методів боротьби зі зловмисниками в онлайні, поліцейським також потрібні звичайні висококваліфіковані детективи. «Потрібно мати висококласних кадрів, які зможуть надати докази для суду, – розповідає Ловері. – Ми повинні бути певними, що саме звинувачувана особа скоїла злочини, за які її судять. Для цього необхідні висококваліфіковані детективи, які вміють працювати за традиційними офлайновими методиками».

За матеріалами: CNN

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я