Неділя, 25 Лютого, 2024

Intel хоче розробляти дискретні відеокарти для ігрових ПК і суперкомп’ютерів

Стало відомо, чому звільнився Раджа Кодури – глава AMD Radeon Technologies Group, який є одним з двух найбільших розробників відеочіпів. Фахівець чолить нового конкурента на ринку відеокарт в обличчі Intel. Остання оголосила про створення підрозділу Core and Visual Computing Group для розробки дискретних графічних процесорів для ігрових ПК та суперкомп’ютерів. Це вже третій раз, коли компанія вирішує займатися подібними продуктами.

IntelКлючовим завданням Раджі Кодурі в Intel стане створення сімейства високопродуктивних дискретних графічних рішень для різних додатків. Кінцеві продукти будуть використовуватися для обробки графіки, суперкомп’ютерних обчислень, штучного інтелекту та інших перспективних напрямків.

Вперше Intel вирішила зайнятися дискретною графікою в 90-х роках. Тоді у неї не було власної команди розробників графічних адаптерів, тому компанія об’єднала зусилля з Real3D і Chips and Technologies. Перше їхнє дітище Auburn вийшло на початку 1998 року під назвою Intel 740. Його головною особливістю стало використання інноваційної шини AGP. Вона дозволяла зберігати текстури в загальній оперативній пам’яті ПК, дозволяючи зменшити обсяги «оперативки» на відеокарті. На практиці виявилося, що це сповільнює роботу, до того ж драйвери мали багато проблем.

Невдача з дискретною графікою змусила Intel «закритися» – компанія сконцентрувалася на дешевих інтегрованих відеочіпах. Особливих задач перед подібними рішеннями не стояло, тому вони мали застарілі технології виробництва і низьку продуктивність.

Через кілька років у Intel запустили малоуспішний проект дискретних відеокарт Larrabee. А також усвідомили, що їхні вбудовані відеочіпи можуть більше, ніж просто виводити картинку інтерфейсу операційної системи. Це було особливо актуально для ноутбуків, які почали швидко набувати популярності в 2000-х роках, оскільки продуктивні дискретні відеоадаптери потребували більше місця та електрики.

У Intel запланували збільшити продуктивність своїх вбудованих GPU в 10 разів до 2010 року. Однак продукт Iris перевершив ці плани, показавши більшу в 25 разів продуктивність у порівнянні з чіпами 2007 року.

Що стосується дискретних відеокарт, то Intel випустила нещодавно процесор з графікою від AMD. Це чіпи серії Core H восьмого покоління. Вони, запевняють розробники, матимуть достатньо потужності для ігор та створення контенту в таких програмах як Adobe Photoshop та Lightroom.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися