Неділя, 19 Травня, 2024

Apple сама запропонувала ФБР доступ до даних на iPhone

Кілька років тому Apple показала себе у ЗМІ як борець за приватність користувачів, який не боїться навіть спецслужб. Однак днями компанія без пояснень запропонувала ФБР доступ до даних в iPhone, який належав винному в техаській стрілянині.

Apple

Інцидент стався 5 листопада 2017 року в церкві техаського міста Сатерленд-Спрінгс. Нападник Девін Келлі відкрив вогонь по прихожанам з автоматичної гвинтівки. Загинули 26 людей, ще 20 отримали поранення.

Під час виступу на прес-конференції представники ФБР заявили про проблеми з розблокуванням смартфона стрілка, але не уточнили його марку. Журналісти Reuters пізніше повідомили, що це був iPhone.

За даними новинного агентства, ФБР не звернулася до Apple протягом 48 годин після події. В цей проміжок часу можна було розблокувати апарат відбитком пальця власника. Якщо мобільником не користувалися довший час, він прохає ввести персональний пароль.

В Apple попросили ФБР офіційно направити юридичний запит, щоб компанія швидше надала допомогу. Якщо Apple отримає ордер або судове рішення, компанія надасть спецслужбам дані з iCloud Келлі, або ж ключі, необхідні для розшифровки.

Ще рік назад – у лютому 2016 року – Apple відмовилася виконувати рішення суду і надавати ФБР доступ до iPhone стрілка з Сан-Бернардіно, який вбив 14 людей. Глава компанії Тім Кук заявляв, що якщо ФБР отримає доступ до одного телефону, спецслужби зможуть проникнути у будь-які пристрої для відстеження даних.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися