Вівторок, 16 Квітня, 2024

Intel об’єднується з AMD для випуску спільного чіпа, щоб побити Nvidia

Два головних процесорних конкуренти планети – Intel та AMD – можуть почати працювати разом. Їхньою метою стане подолання Nvidia, яка сьогодні править ринком графічних відеочіпів. Щоб виконати свій план, Intel та AMD випустять спільний чіп. Процесор у ньому буде від Intel, а відеокарта – від AMD. Анонс новинки повинен відбутися вже наступного тижня.

AMD

За попередньою інформацією, чіп 8 покоління Core H матиме продуктивність графіки на рівні дискретних моделей. Також він матиме вбудовану оперативну пам’ять High Bandwidth Memory (HBM2). Остання за своїми параметрами нагадує традиційну пам’ять GDDR5 для відеокарт.

Такий підхід повинен звільнити більше місця всередині ноутбуків, а також підвищити енергоефективність. За попередніми підрахунками, звільниться приблизно 20 квадратних сантиметрів. Окрім цього, виробникам лаптопів буде простіше організувати охолодження машини на основі цього чіпа.

Який саме рівень продуктивності очікується, поки невідомо. Але Intel обіцяє, що потужності буде достатньо для ігор та створення контенту в таких програмах, як Adobe Photoshop та Lightroom.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися