Середа, 6 Грудня, 2023

Intel прогнозує, що доведеться конкурувати з китайськими процесорами за 3-5 років

У компанії Intel публічно повідомили, що уже скоро на ринку процесорів з’являться нові потужні конкуренти. Це будуть китайські виробники, які наздогонять процесори Intel протягом найближчих 3-5 років. Про це повідомила старший віце-президент та керівник китайського підрозділу Intel Руї Ванг в інтерв’ю виданню Guancha.cn.

«Досі в Китаї не було жодної компанії, що становить загрозу для Intel. Але через 3-5 років місцеві компанії стануть найсильнішими суперниками», – розповіла Далі Ванг.

Топ-менеджер зазначила, що китайських виробників очікує напружена конкурентна боротьба, оскільки Intel докладе усіх зусиль за частку ринку. Для американського гіганта китайський ринок генерує до чверті всієї виручки.

Віце-президент не називає імена китайських компаній-конкурентів. Журналісти припускають, що це можуть бути фірми Shanghai Zhaoxin Semiconductor та Hygon, Huawei HiSilicon, Phytium Technology. Перші дві займаються процесорами на базі архітектури x86, інші дві – розробляють чипи архітектури ARM. Ще є компанії Loongson і Sunway Microelectronic, чиї чипи мають власну архітектуру.

У Intel впевнені в потужності екосистеми Windows+Intel і її складно замінити. Але, наприклад, китайська Lenovo, нещодавно представила ноутбук Kaitian N7 з чипом Zhaoxin та китайською ОС.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися