Додаток супутникового інтернету Ілона Маска найпопулярніший в Україні

Starlink є єдиною неросійською системою зв’язку, яка все ще працює в деяких частинах України, тому ймовірність стати ціллю є високою.

Після підключення України до мережі супутникового інтернету Starlink додаток для доступу до неї став найпопулярнішим в Україні. Цей додаток для під’єднання до створеної Ілоном Маском мережі завантажили вже близько 100 000 разів. Лише за один день в неділю цю програму скачали 21 000 разів на iPhone та Android, підрахували у Sensor Tower.

Ілон Маск передав термінали доступу до свого супутникового інтернету у відповідь на запит від Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Маск також попередив, що його мережа може стати мішенню для атак. «Важливе попередження: Starlink є єдиною неросійською системою зв’язку, яка все ще працює в деяких частинах України, тому ймовірність стати ціллю є високою. Будь ласка, використовуйте його з обережністю”, – написав Маск у Twitter.

Він попросив користувачів вмикати Starlink лише у разі потреби та розміщувати антену якомога далі від людей і розмістити легкий камуфляж на антену, щоб уникнути візуального виявлення.

Після вторгнення Росії три тижні тому по всій Україні зросла кількість відключень Інтернету, зокрема в Маріуполі, Сумах, Харкові та столиці Києві. Міністерство оборони Великобританії минулого тижня попередило, що Москва, ймовірно, націлена на українську комунікаційну інфраструктуру.

Компанія SpaceX Ілона Маска вивела на орбіту понад 2000 інтернет-супутників Starlink і сподівається мати 12 000 у небі до 2026 року. Вони утворюють групу, призначену для забезпечення недорогого широкосмугового інтернету з низької орбіти Землі.

Хоча супутниковий Інтернет існує вже деякий час, він страждає від високої затримки та ненадійних з’єднань. Starlink відрізняється. SpaceX заявила, що її мета – забезпечити високошвидкісний кабельний інтернет по всьому світу.

Станом на 15 березня перелік інших найпопулярніших додатків для iPhone в Україні такий:

 1. Starlink – SpaceX
 2. Повітряна тривога – Ajax Systems inc
 3. єТривога – Wild Pluto
 4. Дія – Ministry of Digital Transformation of Ukraine
 5. Google Meet
 6. Zoom Cloud Meetings
 7. Signal – приватний месенджер
 8. Yakaboo: Книги читати, слухати
 9. Telegram
 10. Карти Google – транспорт і їжа

На Android топ виглядає наступним чином:

 1. Повітряна тривога – Ajax Systems inc
 2. Starlink
 3. Дія
 4. Telegram
 5. Термінові новини
 6. Signal – приватний месенджер
 7. Talking Ben the Dog
 8. Приват24
 9. Army Commander
 10. WhatsApp Messenger

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я