Четвер, 29 Лютого, 2024

Інтернет змінить свого керівника

Глобальна мережа отримає нове управління. Американська некомерційна організація, яка займається розподілом імен та доменів в інтернеті з моменту його створення, ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), уклала остаточну угоду, відповідно до якої розподілятиме імена для сайтів спеціальна міжнародна структура.

Учасники ICANN затвердили план передачі технічних функцій з управління Всесвітньою мережею на нараді, що відбулася нещодавно в Марокко. Керувати інтернетом буде міжнародна група, до складу якої увійдуть представники зацікавлених сторін. Цей план має ще затвердити Міністерство торгівлі США.

Що думають експерти

Наміри ICANN передати управління доменними іменами міжнародній групі викликала багато протиріч. Технологічні компанії, серед яких Google, Facebook і Verizon, казали, що це збільшить їхні можливості. Критики були стурбовані тим, що передача контролю над інтернетом міжнародній групі, до складу якої можуть увійти представники таких країн, як Китай, Росія і Іран, може призвести до обмеження свобод і посилення контролю за інтернетом.

ICANN продовжить працювати як приватна, некомерційна фірма і братиме участь в управлінні інтернетом. Будь-які серйозні зміни мають виноситись на голосування і затверджуватися консультативною групою, до складу якої увійдуть представники різних країн, компаній і наукових установ.

Історія управління інтернетом

ICANN була заснована в 1998 році як незалежне агентство для підтримки технічних основ і структури інтернету, який на той час розвивався стрімкими темпами. Її створили в США тому, що саме в цій країні почався розвиток інтернету. У 2013 році Едвард Сноуден, розповів світу про програми стеження в інтернеті, які виконували агенції США. Це викликало занепокоєння в міжнародної спільноти і змусило задуматися про глобальний підхід до управління Всесвітньою мережею.

За матеріалами: Reuters

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися