Інженери Дубая пропонують возити питну воду з Антарктиди

Ідея в тому, щоб буксирувати айсберги з Антарктиди середньою вагою близько 100 мільйонів тонн до Дубая.

Фахівці компанії National Advisor Bureau (NABL) вигадали, як можна вирішити водяну кризу Дубая. Це місто з найбільш динамічним зростанням в Арабських Еміратах, якому не вистачає питної води, і дефіцит лише збільшуватиметься. Інженери пропонують брати воду з Антарктиди.

Ідея в тому, щоб буксирувати айсберги з Антарктиди середньою вагою близько 100 мільйонів тонн до Дубая. Проміжною точкою маршруту буде порт Перт в Австралії або Кейп-Таун у Південній Африці.

Водна проблема розташованого в пустелі міста Дубая, населення якого з 2,5 млн людей у 2016 році зросте до 3,4 млн у 2030 році, також стосується інших регіонів планети. За даними звіту Світового економічного форуму, на планеті майже 4 млрд людей мають проблеми з доступом до безпечної питної води.

Буксирування айсбергів вибрали через те, що в такий спосіб можна отримати відносно дешеву прісну воду. Інші технології, як, наприклад, опріснення солоної води чи розміщення збирачів вологи із атмосфери, є дорогими або неефективними у великих масштабах.

Інженери NABL планують у листопаді розпочати початковий етап проекту, на якому дослідять реальність буксирування айсберга. Фірма використовуватиме космічні фотографії планети для визначення придатної скелі льоду – вона має бути завдовжки 1-3,4 км. Для буксирування планують використати декілька буксирів одночасно, щоб подолати вагу айсберга. Для підвищення ефективності буксирування планується залучити підводні течії.

Інженери кажуть, що навіть якщо 30% льодяної скелі розтане на шляху до Дубая, все одно залишиться від 100 до 200 млн кубічних метрів питної води. Цього достатньо, щоб воду мали 1 млн людей упродовж п’ятьох років.

Приватні інвестори вже «влили» в проект майже $60 млн. Однак при цьому залишаються кілька важливих невирішених питань зберігання айсберга та продажу прісної води з нього владі Дубая. Попри це, у NABL сподіваються, що успішне виконання тестового проекту дозволить забезпечити водою інші регіони із дефіцитом питної води.

1 коментар

  1. У предгіррях Гімалаїв випадає шалена кількість опадів. Частину з них можна збирати та трубопроводом транспортувати до пустельних районів.
    Можу надати інноваційне рішення такої проблеми.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я