Субота, 9 Грудня, 2023

iPhone гірше захищені, ніж Android – правоохоронці

Витягнути дані з iPhone для правоохоронців сьогодні легше, ніж з Android. Проте добути необхідну для криміналістичної експертизи інформацію можна практично з будь-якого смартфона, написали журналісти видання Motherboard за результатами інтерв’ю американських правоохоронців.

За словами детектива Рекса Кайсера, який займається цифровою судовою експертизою в інтересах поліції, ще рік тому зламати iPhone було вкрай складно, на відміну від Android-пристроїв. На сьогоднішній день ситуація кардинально змінилася: у фахівців є все необхідне для більшості моделей iPhone, з iPhone X включно. При цьому багато флагманських смартфонів на базі операційної системи Google фахівцям не піддаються.

Правоохоронні органи всього світу бачать велику проблему в захищених комунікаціях, оскільки не можуть легко отримати доступ до інформації у гаджетах людей, які потрапили в їхнє поле зору. Спецслужб і поліція США вже багато років вимагають від технологічних компаній впровадження спеціальних можливостей доступу у свої продукти. Apple нещодавно, наприклад, відмовилася шифрувати резервні копії iPhone, які вивантажуються у iCloud.

Публічно відомо про дві компанії, які продають інструменти для злому смартфонів американським правоохоронцям. Результати тестів, проведених Національним інститутом стандартів і технологій США, підтверджують, що ці інструменти здатні надати доступ до інформації з пристроїв і додатків. Однією з таких компаній є ізраїльська Cellebrite, яка займається як iPhone, так і Android. Інша – американська Grayshift, заснована колишніми фахівцями з безпеки Apple Джастіном Фішером і Брейденом Томасом, яка спеціалізується на інструментах для злому гаджетів Apple.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися