Неділя, 26 Травня, 2024

iPhone почнуть керувати кліматом в автомобілях

Смартфони Apple можуть ставати значно функціональнішими, коли потраплятимуть в салони автомобілів. Компанія хоче дозволити за допомогою iPhone для керування кондиціонером, сидіннями, радіо та іншим обладнанням в авто. Керування відбуватиметься через інтерфейс Apple CarPlay.

Ініціатива, відома всередині компанії як «залізне серце», все ще знаходиться на ранніх стадіях і вимагатиме співпраці автовиробників. Її реалізація дозволить автомобілям стати великим джерелом доходу для Apple навіть без продажу самого транспортного засобу.

Система CarPlay дозволяє користувачам підключати свої iPhone до автомобіля для роботи з так званими інформаційно-розважальними функціями. Через сім років після свого запуску CarPlay тепер пропонується більшістю великих автовиробників.

«Залізне серце» дозволило б на iPhone дізнаватися та контролювати такі параметри:

– показання внутрішньої і зовнішньої температури і вологості

– температурні зони, вентилятори і системи розморожування

– налаштування динаміків об’ємного звучання, еквалайзерів, твітерів, сабвуферів, а також загасання і балансу

– сидіння і підлокітники

– блоки спідометра, тахометра і паливних приладів

Отримавши доступ до елементів керування та інструментів, Apple може перетворити CarPlay на інтерфейс, який може охоплювати майже весь автомобіль. Ці дані також можуть бути використані Apple або третіми сторонами для створення нових видів додатків або додавання нових функцій до існуючих.

Деякі користувачі Apple скаржилися на необхідність перемикатися між CarPlay і вбудованою системою автомобіля для управління ключовими елементами управління. Ця ініціатива дозволила б пом’якшити їхні незручності.

Для проєкту «залізне серце» Apple використовує підхід, який вже зарекомендував себе в сфері охорони здоров’я та дому. Компанія пропонує додаток на iPhone, який може отримувати доступ і агрегувати дані з зовнішніх медичних пристроїв, використовуючи свій протокол HealthKit.

Додаток Home для управління смарт-будинком використовує систему Apple HomeKit для управління інтелектуальними приладами, включаючи термостати, камери відеоспостереження та дверні замки.

Деякі експерти вважають, що «залізне серце» буде являти собою найбільший прогрес Apple в автомобілях після випуску CarPlay в 2014 році. Однак проєкт, можливо, не стане хітом серед автовиробників. Останні можуть неохоче передавати Apple контроль над ключовими функціями автомобілів.

Хоча CarPlay використовується більш ніж в 600 моделях автомобілів, інші автомобільні ініціативи Apple не так швидко завоювали популярність у автовиробників.

Наприклад, запущена в 2019 році функція CarKey для розблокування автомобіля за допомогою iPhone або Apple Watch використовується в лічених моделях. А функція CarKey з маршрутизації електромобілів недоступна на жодному транспортному засобі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися