Четвер, 30 Травня, 2024

На Windows 11 процесори AMD втрачають до 15% продуктивності

Microsoft нещодавно випустила реліз Windows 11, але власникам комп’ютерів та ноутбуків з AMD краще почекати з оновленням. Виробник процесорів оголосив, що нова ОС сповільнює чипи Ryzen до 15%. Компанія розповіла, що патч із виправленням уже в роботі.

AMD оголосила, що всі її сумісні з Windows 11 процесори, можуть страждати від зниження продуктивності в деяких додатках. В іграх для кіберспорту зниження продуктивності становить 10-15%. В інших додатках вплив на продуктивність складає 3-5%.

Проблема торкається кожного процесора Ryzen, який підтримується Windows 11. Це всі процесори архітектури Zen+, Zen 2 і Zen 3, тобто чипи лінійок Ryzen 2000, Ryzen 3000, Ryzen 4000 і Ryzen 5000. Проблема також стосується деяких серверних процесорів AMD EPYC та нових чипів Athlon.

За даними AMD, проблема зводиться до двох категорій. По-перше, затримка кешу L3 може збільшитися приблизно в 3. Це впливає на програми, чутливі до швидкості роботи підсистеми пам’яті. Серед таких додатків – ігри.

Крім того, функція AMD “переважне ядро”, яка спрямовує однопоточні додатки на два найшвидших ядра на чипі, також може працювати не так, як очікувалося. Це впливає на продуктивність в додатках з невеликою кількістю потоків. Зниження продуктивності внаслідок цього може бути більш помітним у чипах з вісьмома або більше ядрами і потужністю 65 Вт або вище.

AMD і Microsoft досліджують ці відомі проблеми для вирішення за допомогою оновлень програмного забезпечення. Очікується, що патч може вийти уже в жовтні. До того часу AMD рекомендує клієнтам, які відчувають проблеми, використовувати Windows 10.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися