П’ятниця, 14 Червня, 2024

Камеру Android перетворили на тонометр за допомогою додатку

Кров’яний тиск є одним із найважливіших показників здоров’я і його можна дізнатися без покупки спеціального тонометра чи оснащених такою функцією браслетів. Достатньо звичайного смартфона Android і спеціального додатку optiBP. Його в публічному бета-тесті запустила компанія Biospectal під час виставки CES 2021

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я проблеми з тиском є у 1,13 млрд людей. Гіпертенцію часто називають «тихим вбивцею», і лише кожен п’ятий хворий на неї контролює її перебіг. Через пов’язані ускладнення щороку вмирає близько 10 млн людей. До 2025 кількість хворих на гіпертензію зросте до 1,5 млрд.

У Biospectal кажуть, що вимірювання OptiBP мають точність медичного спеціалізованого тонометра, але при цьому можна використовувати доступні всюди смартфони.

Додаток OptiBP для роботи використовує камеру смартфона. Щоб виміряти тиск юзеру необхідно прикласти до об’єктиву свій палець. Проприєтарні алгоритми аналізують малюнок судин та потік крові і видають результат приблизно за 20 секунд – це вполовину швидше за типовий тонометр.

У Biospectal залучили низку сторонніх дослідників, щоб ті провели клінічні дослідження ефективності OptiBP. Результати цих робіт опубліковані у журналі Nature.

1 коментар

  1. Серьезно? Это новость? у меня еще в 2011 на первом телефоне с андроидом 3 было похожее приложение.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися