Камеру Android перетворили на тонометр за допомогою додатку

Проприєтарні алгоритми аналізують малюнок судин та потік крові і видають результат приблизно за 20 секунд – це вполовину швидше за типовий тонометр

Кров’яний тиск є одним із найважливіших показників здоров’я і його можна дізнатися без покупки спеціального тонометра чи оснащених такою функцією браслетів. Достатньо звичайного смартфона Android і спеціального додатку optiBP. Його в публічному бета-тесті запустила компанія Biospectal під час виставки CES 2021

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я проблеми з тиском є у 1,13 млрд людей. Гіпертенцію часто називають «тихим вбивцею», і лише кожен п’ятий хворий на неї контролює її перебіг. Через пов’язані ускладнення щороку вмирає близько 10 млн людей. До 2025 кількість хворих на гіпертензію зросте до 1,5 млрд.

У Biospectal кажуть, що вимірювання OptiBP мають точність медичного спеціалізованого тонометра, але при цьому можна використовувати доступні всюди смартфони.

Додаток OptiBP для роботи використовує камеру смартфона. Щоб виміряти тиск юзеру необхідно прикласти до об’єктиву свій палець. Проприєтарні алгоритми аналізують малюнок судин та потік крові і видають результат приблизно за 20 секунд – це вполовину швидше за типовий тонометр.

У Biospectal залучили низку сторонніх дослідників, щоб ті провели клінічні дослідження ефективності OptiBP. Результати цих робіт опубліковані у журналі Nature.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я