Субота, 15 Червня, 2024

Камери Android отримають далекозорість для QR-кодів: зчитати можна буде з іншого кінця кімнати

Уже скоро для розпізнавання QR-кодів не потрібно буде підносити камеру смартфона впритул. Google разом із розробниками тестує нову функцію, яка може полегшити сканування на відстані. Можна сказати, що Android отримав далекозорість і зможе розпізнавати коди QR на великій відстані.

Google працює над новим сканером кодів, який автоматично розпізнає QR-код у рамці камери, збільшує масштаб і зчитує його. Ця функція ще не з’явилася на пристроях, але вона є в останніх API, які Google робить доступними для розробників.

Зокрема, це API сканера коду Google, який було оновлено новою можливістю. Цей API працює в системній програмі Google QR Code Scanner, але також може бути реалізований в інших програмах.

Якщо розробники запровадять API сканера коду, користувачам не доведеться надавати дозволи на камеру, що економить час розробників, оскільки їм не потрібно створювати власну реалізацію сканера. API використовує машинне навчання Google на пристрої для інтерпретації QR-кодів і виводить у програму лише об’єкт штрих-коду, щоб зберегти конфіденційність користувачів.

Як зазначив експерт з Android Мішаал Рахман, нова функція автоматичного масштабування доступна в новій бібліотеці ML Kit Barcode Scanning API версії 17.2.0, яку можна вбудувати в програми, а також у окремій версії 18.3.0, яку Google Play Сервіси можуть завантажити. Інструмент також включено лише у версію 16.1.0 API сканера коду.

Незрозуміло, наскільки ефективною буде нова функція на смартфонах Android, оснащених камерами нижчого рівня, а також чи пошириться вона на інші пристрої, окрім власних Google Pixel, якщо вона взагалі стане публічно доступною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися