Учасників кіберзмагань можна називати справжніми спортсменами. Такого висновку дійшли науковці German Sports University, які вивчали кібератлетів. Одним із учених, які вивчали кіберспортсменів, є професор Інго Фробосе. Свої дослідження він розпочав п’ять років тому, і його здивували результати. Дослідник каже, що віртуальні змагання приносять такі ж навантаження, як і традиційні види спорту.

«Ми вражені вимогами до моторних здібностей та вмінь, – говорить учений. – Атлети кіберспорту виконують до 400 рухів на клавіатурі та миші за хвилину. Це в чотири рази більше, ніж для звичайної людини. При цьому рухи асиметричні, і це вимагає одночасної активності різних ділянок мозку».

Дослідник каже, що такий рівень напруження не спостерігається в інших видах спорту. Це стосується і тенісистів, яким потрібний високий рівень координації очей.

«Кількість гормону кортизолу, який виділяється у кіберспортсменів, майже такий самий, як у автогонщиків, – додає Фробосе. – У поєднанні з високим пульсом це нагадує стан марафонця. Не забуваємо про моторні здібності. Тому, на мою думку, кіберспорт такий же вимогливий, якщо не більше, як інші види спорту».

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я