Четвер, 18 Квітня, 2024

Китайський оператор пообіцяв безкоштовний глобальний інтернет до 2026 року

Компанія LinkSure із Китаю планує запустити 272 супутники та обслуговуючі дата-центри в найближчі вісім років. Це забезпечить вихід онлайн по всій планеті. При цьому китайці обіцяють, що доступ буде для всіх і безкоштовний.

Супутникова система називатиметься LinkSure Swarm Constellation System, і перший її космічний апарат LinkSure-1 запустять вже у 2019 році. Після цього у 2020 році оператор планує запустити ще 10 супутників, поступово нарощуючи своє угруповання до майже трьох сотень до 2026 року.

Ідея LinkSure в тому, щоб супутники не лише передавали дані із Землі та назад, а й слугували релейними станціями, пересилаючи інформацію між собою. Це дозволить отримати покриття в тих місцях, де немає необхідної наземної інфраструктури. Для виходу онлайн необхідно буде лише встановити прямий контакт із супутником.

Компанія LinkSure вже відома як розробник додатка Wi-Fi Master Key, який дуже популярний в Азії. Для роботи над супутниковою системою вона об’єдналася з Космічною академією Китаю.

Сьогодні, за оцінками аналітиків, доступ в інтернет має приблизно половина населення планети – близько 4 млрд. За переконанням китайської компанії, вихід онлайн решти населення матиме значний економічний та культурний вплив. Залишається питання економічної сторони розроблюваної системи. У LinkSure кажуть, що оплачувати її будуть розробники додатків, постачальники сервісів, рекламодавці тощо. Для звичайних користувачів вона має бути безкоштовною.

Загальна вартість проекту LinkSure має скласти приблизно $432 млн.

Найближчим конкурентом планам LinkSure є американська компанія SpaceX, що належить Ілону Маску. Федеральна комісія зв’язку СШУ (FCC) одноголосно прийняла історичне рішення з розвитку інтернету. Вона погодилася із запитом SpaceX на отримання додаткових частот, а також запуск 7500 супутників на низьку навколоземну орбіту.

Ще в 90-х роках ідею глобального доступного супутникового інтернету намагався втілити Тім Фаррар – глава супутникової компанії TMF Associates. Він разом з корпорацією Teledesic LLC намагався побудувати угруповання супутників на низьких орбітах. Фінансуванням Teledesic займалася серед інших Microsoft. Проект інтернету з космосу, який у сумі обійшовся близько $9 млрд, виявився фінансово і технічно неуспішним, і його у 2002 році зупинили.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися