Китайці заявили про створення першої в світі генномодифікованої людської дитини

Задачею науковців було підвищити стійкість малюків до ВІЛ, а також розробити шлях до подолання основних генетичних хвороб на стадії ембріонального розвитку.

Науковець Університету Шеньчженя Цянкуй Хе в інтерв’ю агентству Associated Press розповів, що в світі народилися перші генномодифіковані діти. Це дві дівчинки-близнючки, ДНК яких змінили, коли вони перебували в стадії ембріонів. Для цього використали технологію CRISPR, видаливши у дівчаток ген CCR5, який відіграє важливу роль в зараженні ВІЛ.

За даними видання MIT Technology Review дослідники планують використовувати розроблену ними технологію підвищення стійкості до ВІЛ більш масштабно. Вони подали заявку в китайський реєстр клінічних випробувань Chinese Clinical Trial Registry (ChiCTR). Він є основним реєстром для міжнародного реєстру клінічних випробувань ВООЗ.

Незалежного підтвердження досягнень Хе поки що немає, як немає і його статей у солідних наукових журналах. Науковці на конференції з редагування людського геному Second International Summit on Human Genome Editing, яка днями проходить у Гонконзі, здивовані звісткою про такі досягнення і не в курсі робіт Хе.

Разом з Цянкуй Хе над генномодифікованими дітьми працював американський вчений Майлк Дім. Він сказав, що «відчуває сильну відповідальність не просто бути першим, а й показати приклад», а також, що «суспільство вирішить, що робити далі».

Із доступних виданню Technology Review документів випливає, що генна модифікація майбутніх дітей була дозволена шенчженьським комітетом етики при госпіталі Shenzhen HOME Women’s and Children’s Hospital. Термін проведення досліджень був встановлений з березня 2017 року по березень 2019 року. Задачею науковців було підвищити стійкість малюків до ВІЛ, а також розробити шлях до подолання основних генетичних хвороб на стадії ембріонального розвитку.

«Я вірю, що це допоможе дітям та їхнім сім’ям, – каже Хе. – Я відчуваю такий же біль, як вони, і це буде моя особиста відповідальність».

В 2015 році китайські науковці з Університету Сун Яат вперше розповіли про редагування людського геному за допомогою технології CRISPR. Вона дозволяє дуже точно видаляти ділянки ДНК. Технологія CRISPR відома вже тривалий час, але досі не вирішене етичне питання її використання на людях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я